سود هر سهم “بموتو” رشد چشمگیری داشت

سود هر سهم “بموتو” رشد چشمگیری داشت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت موتوژن با سرمایه ۶۸۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، صورت‌های مالی میان دوره ای ۹ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت موتوژن در دوره یاد شده، مبلغ یک هزار و ۴۴۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت موتوژن با سرمایه ۶۸۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، صورت‌های مالی میان دوره ای ۹ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت موتوژن در دوره یاد شده، مبلغ یک هزار و ۴۴۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۲ هزار و ۱۲۶ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ معادل ۳۴۷ درصد افزایش داشته است.

شرکت موتوژن، افزایش ۱۱۹ فروش را از جمله دلایل عمده افزایش سود هر سهم نسبت به دوره گذشته عنوان کرده است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ هزار و ۶۳۷ میلیارد و ۶۱ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

بموتو” در دوره ۹ ماهه سال مالی منتهی به شهریور ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۳۲۳ میلیارد و ۹۰۵ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۴۷۶ ریال سود به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، شرکت موتوژن در برآورد خود از نرخ فروش محصولات در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ اعلام کرده است: با توجه به تغییرات اخیر نرخ ارز و به تبع آن افزایش نرخ مواد اولیه، این شرکت همانند ادوار گذشته تمهیدات لازم را برای افزایش نرخ فروش محصولات مد نظر قرار داشته است؛ لذا در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ حدود ۱۰-۱۷ درصد و در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، معادل ۲۰درصد و در تاریخ ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۸ حدود ۶ الی ۱۲ درصد نرخ محصولات صنعتی خود را با تایید هیئت مدیره افزایش داده و برای محصولات کولری که در حال رایزنی با سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بود مجوز۲۰درصد افزایش نرخ فروش از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ دریافت کرد که اثرات آن در صورت های مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ نشان داده خواهد شد.

شایان ذکر است این شرکت در راستای سیاست حفظ حاشیه سود محصولات خود بطور مداوم در حال بررسی و نظارت بر حاشیه سود محصولات خود است و لذا چنانچه تغییراتی در نرخ خرید مواد اولیه در آینده رخ دهد بطور قطع نرخ محصولات خود را تغییر خواهد داد.

شرکت موتوژن در برآورد خود از تغییرات عوامل بهای تمام شده در دوره ۹ ماهه قید شده، عبارت است از: با توجه به تعیین افزایش دستمزد برای سال ۹۸ پیش بینی می شود هزینه های دستمزد و سربار در سه ماهه سوم سال مالی جاری حدود ۴۰ درصد نسبت به دوره مشابه قبلی داشته است؛ لذا با توجه به عدم تغییر در نرخ دستمزد طی سه ماهه چهارم پیش بینی می شود تغییر خاصی در هزینه های سه ماهه چهارم نبوده و برابر با سه ماهه سوم خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها