هشتگ‌های داغ

سود خالص غچین 3 برابر شد

سود خالص غچین 3 برابر شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، مجتمع کشت و صنعت چین چین در دوره سه ماهه منتهی به شهریور 98 درامد عملیاتی 64.5 میلیاردی و بهای تمام شده 58.5 میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین مبلغ 6 میلیارد تومان سود ناخالص ساخته است. افزایش درآمد غچین در پی رشد قابل توجه مقدار فروش در […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، مجتمع کشت و صنعت چین چین در دوره سه ماهه منتهی به شهریور 98 درامد عملیاتی 64.5 میلیاردی و بهای تمام شده 58.5 میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین مبلغ 6 میلیارد تومان سود ناخالص ساخته است.

افزایش درآمد غچین در پی رشد قابل توجه مقدار فروش

در اولین فصل از سال مالی منتهی به خرداد 99، غچین درآمد عملیاتی 64.5 میلیاردی ساخته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد 134 درصدی (معادل رشد 36.9 میلیارد تومانی) داشته است. نکته مهم در افزایش درآمد غچین، افزایش تعداد فروش شرکت است.

غچین در سه ماهه منتهی به شهریور 97 تعداد 3.8 میلیون تن انواع کنسرو غیر گوشتی و رب و انواع مربا به فروش رسانده است که این مقدار به 5.4 میلیون تن در سه ماهه منتهی به شهریور 98 رسیده است.

علاوه بر افزایش در مقدار فروش، میانگین نرخ فروش محصولات غچین نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد 64 درصدی داشته است.

بنابراین با توجه به رشد 1.6 میلیون تنی مقدار فروش و همچنین افزایش 64 درصدی نرخ فروش محصولات، درآمد غچین 134 درصد افزایش یافته است.

با توجه به رشد درآمدهای عملیاتی، بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی نیز رشد داشته است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی غچین با رشد 121 درصدی (معادل 58.5 میلیارد تومان) به 58.5 میلیارد تومان رسیده است.

افزایش سود غچین در پی رشد درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی

درآمد عملیاتی و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی در دوره سه ماهه منتهی به شهریور 98 روند صعودی داشته‌اند اما رشد درآمد عملیاتی بیش از رشد بهای تمام شده بوده و همین امر موجب رشد حاشیه سود ناخالص غچین گردیده است و حاشیه سود ناخالص غچین از 1.1 میلیارد تومان با رشد 433 درصدی (معادل 4.9 میلیارد تومان) به 6 میلیارد تومان رسیده است.

سود عملیاتی غچین نیز رشد 141 درصدی داشته است و به 9 میلیارد تومان رسیده است. دلیل اینکه سود عملیاتی غچین رشد کمتری نسبت به سود ناخالص داشته است، افزایش هزینه‌های فروش، اداری و عمومی از 193 میلیون تومان به 1 میلیارد تومان رسیده است که موجب کاهش سود عملیاتی غچین شده است. اما سود خالص غچین در این دوره رشد 218 درصدی داشته است که به دلیل کاهش هزینه مالی و افزایش درآمد سرمایه گذاری و سایر درآمدهای غیر عملیاتی غچین رشد بالاتری نسبت به رشد سود عملیاتی داشته است.

غچین فراتر از برآورد عمل کرده است

غچین برای سال مالی منتهی به خرداد 1399 مقدار فروش 19.5 میلیون تنی را پیش بینی کرده است. با توجه به اینکه در سه ماهه اول سال مالی، 5.3 میلیون تن فروش داشته است. توانسته است 27% از مقدار برآوردی را پوشش دهد. به این ترتیب غچین 2% بالاتر از مقدار برآوردی فروش داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
نظرات کاربران
  • احسان صولتی

    ب امید خدا تا پایان سال از بهترین های بازار خواهد بود .

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
30 آبان 1398