سودآوری سنگین در جاده شازند/ تفاوت نرخ تسعیر خوراک به نفع این پتروشیمی

خلاصه اخبار

این شرکت توانسته است به ازای هر سهم 792 ریال سود خالص محقق نماید که بیش از 186 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. به گزارش سیگنال، به نقل از بورس‌نیوز، با این‌حال با توجه به محاسبه نرخ ارز خوراک مصرفی شرکت بر اساس نرخ‌های بازار ثانویه در شش‌ماهه دوم که […]

این شرکت توانسته است به ازای هر سهم 792 ریال سود خالص محقق نماید که بیش از 186 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

به گزارش سیگنال، به نقل از بورس‌نیوز، با این‌حال با توجه به محاسبه نرخ ارز خوراک مصرفی شرکت بر اساس نرخ‌های بازار ثانویه در شش‌ماهه دوم که رانت قیمتی خوراک  و محصولات را از بین می‌برد، انتظار افت شدید حاشیه سود شرکت در شش‌ماهه دوم را خواهیم داشت که این موضوع می‌بایست مدنظر سهامداران شرکت باشد.

شرکت پتروشیمی شازند در شش‌ماهه نخست سال جاری عملکرد قابل‌توجهی داشته است و با توجه به محاسبه نرخ خوراک شرکت بر اساس ارز 3.800 تومانی و فروش محصولات با ارز بازار ثانویه که شامل سود تسعیر بیش از 1.200 میلیارد ریالی در بخش سایر درآمدهای عملیاتی شرکت است، توانسته است به ازای هر سهم 792 ریال سود خالص محقق نماید که بیش از 186 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.