سودآورترین بورس در آسیا کجاست؟

سودآورترین بورس در آسیا کجاست؟

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، بازار سهام ژاپن در سال ۲۰۱۹ یکی از موفق‌ترین بازارهای آسیا بوده است.

شاخص نیکی  امروز(دوشنبه) به عنوان آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۹، ۰.۵ درصد رشد کرد. این شاخص در کل سال ۲۰۱۹، ۱۹ درصد رشد کرده بود.

با این رشد، شاخص نیکی ژاپن در رتبه دوم از نظر بهترین عملکرد در میان بازارهای آسیایی قرار می‌گیرد. قبل از ژاپن، شاخص کامپوزیت شانگهای در رتبه اول قرار دارد؛ این شاخص بورسی چین امسال ۲۱ درصد رشد کرد.

شاخص هنگ‌کنگ‌هنگ‌سنگ نیز ۹.۹ درصد رشد کرد و به رتبه سوم رسید، شاخص کاسپی کره جنوبی نیز بعد از آن ۸ درصد رشد کرد.

شاخص نیکی ژاپن در اوایل این ماه به بالاترین سطح خود رسید؛ چرا که این کشور از بسته تحریک اقتصادی گسترده‌ای برای کمک به اقتصادش رونمایی کرد. کاهش تنش‌های تجاری چین و آمریکا نیز به بهبود عملکرد این شاخص کمک کرد.

در اولین روز معاملات جهانی این هفته و آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۹ نیز بازارها رشد قابل توجهی داشتند.  رویترز درباره روند روز دوشنبه بازارها می‌نویسد: «شاخص‌های آسیایی بازار سهام به بالاترین میزان در ۱۸ ماه اخیر رسید؛ به دلیل رشد دارایی‌های چینی، خوش‌بینی تجاری و ناآرامی در خاورمیانه.»

بر اساس این گزارش، شاخص گسترده MSCI در آسیا و اقیانوسیه ۰.۲ درصد رشد کرد و به بالاترین مقدار خود از ماه ژوئن رسید.

امروز گزارش خرده‌فروشی ۲۰۱۹چین منتشر شد که نشان از افزایش ۸ درصدی فروش داشت. همچنین انتظار می‌رود که معیارهای جدید برای نرخ وام‌ها، هزینه وام گرفتن در این کشور را کاهش دهد و به رشد اقتصادی کمک کند. در نتیجه این سیگنال‌ها، شاخص بلوچیپ چین ۱.۲۴ درصد رشد کرد.