سهم ۴۵۰۰ میلیارد تومانی از بازار بیمه به استارت‌اپ‌‎ها می‌رسد

سهم ۴۵۰۰ میلیارد تومانی از بازار بیمه به استارت‌اپ‌‎ها می‌رسد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صدور مجوز برای استارت‌آپ‌های بیمه‌ای آغاز شده است، گفت: در سال ۹۷ ارزش پرتفوی (سبد دارایی‌ها) شرکت‌های بیمه ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که انتظار داریم امسال حداقل ۱۰ درصد این بازار معادل ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صدور مجوز برای استارت‌آپ‌های بیمه‌ای آغاز شده است، گفت: در سال ۹۷ ارزش پرتفوی (سبد دارایی‌ها) شرکت‌های بیمه ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که انتظار داریم امسال حداقل ۱۰ درصد این بازار معادل ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار بگیرد. غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با «ایرنا» با تاکید بر لزوم گسترش خدمات بانکداری و بیمه از طریق استارت‌آپ‌ها و فناوری‌های جدید افزود: تلاش شده است فعالیت استارت‌آپ‌ها در زیر چتر قانونی قرار گیرد. وی اضافه کرد: تا پیش از این استارت‌آپ‌ها مجوز قانونی برای فعالیت در صنعت بیمه و صدور بیمه‌نامه نداشتند،‌ اما در حال حاضر،‌ امکان ارائه خدمات بیمه‌ای توسط آنها فراهم شده است. رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها می‌توانند در نقش شرکت‌های کارگزاری وارد شوند اضافه کرد: تاکنون حدود ۱۳ استارت‌آپ خواستار فعالیت در صنعت بیمه شده‌اند که شماری از آنها با دارا بودن مجوز مشغول فعالیت هستند. بقیه نیز برای اینکه کارهایشان قانونی شود به آنها اعلام کردیم که مجوز شرکت کارگزاری دریافت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها