سهم بیت کوین از بازار به بالاترین میزان ۲۸ ماه اخیر رسید؛ مقاومت ۱۲۰۰۰ دلاری، اولین مانع رشد قیمت

سهم بیت کوین از بازار به بالاترین میزان ۲۸ ماه اخیر رسید؛ مقاومت ۱۲۰۰۰ دلاری، اولین مانع رشد قیمت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، بیت کوین پس از نامعتبر ساختن الگوی نزولی در ساعات ابتدایی روز جاری، هم‌اکنون به دنبال عبور از مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار است. پادشاه ارزهای دیجیتال با عبور از قیمت ۱۱,۱۲۰ دلار در ساعت ۵ صبح امروز، الگوی نزولی سقف‌های پایین‌تر که در تاریخ ۲۰ جولای ساخته شده […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

بیت کوین پس از نامعتبر ساختن الگوی نزولی در ساعات ابتدایی روز جاری، هم‌اکنون به دنبال عبور از مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار است.

پادشاه ارزهای دیجیتال با عبور از قیمت ۱۱,۱۲۰ دلار در ساعت ۵ صبح امروز، الگوی نزولی سقف‌های پایین‌تر که در تاریخ ۲۰ جولای ساخته شده بود نامعتبر ساخت و موفق شد در چند ساعت بعدی تا قیمت ۱۱,۸۶۸ دلار نیز افزایش یابد. لازم به اشاره است که این بالاترین قیمت بیت کوین از ۱۲ جولای تاکنون بوده است.

به نقل از کوین‌دسک، با افزایش قیمت بیت کوین، سهم ان از بازار ارزهای دیجیتال نیز تا ۶۷.۹ درصد افزایش یافت تا به بالاترین میزان خود از ۱۲ اوریل ۲۰۱۷ تاکنون دست یابد.

بسیاری از تحلیلگران رشد قیمت بیت کوین را در صورت افزایش سهم ان در بازار، پایدار می‌دانند.

برای نمونه، وینی لینگهام، بنیان‌گذار و مدیر استارتاپ سیویک در ۱۰ اوریل سال جاری توضیح داد که الت کوین‌ها مسیر خود را از بیت کوین جدا کرده‌اند و این نشانه‌ای برای تداوم یک روند صعودی برای بیت کوین خواهد بود.

سهم بیت کوین از بازار به بالاترین میزان 28 ماه اخیر رسید؛ مقاومت 12000 دلاری، اولین مانع رشد قیمت

شاخص کلیدی برای اغاز یک روند صعودی پایدار، از بین رفتن همبستگی بین ارزش دارایی‌ها و بیت کوین است (برای نمونه قدرت بیت کوین، شبکه‌های دیگر را تحت‌الشعاع قرار دهد یا بالعکس) هر چیز دیگری غیر از این دوباره یک سفته‌بازی و احتکار حساب می‌شود (شاید به حبابی دیگر برای درس گرفتن نیاز داشته باشیم!)

با افزایش سهم بیت کوین در بازار که با رشد ۹.۵ درصدی ان در ۲۴ ساعت گذشته همراه شده، می‌توان عبور پادشاه ارزهای دیجیتال را از سد ۱۲۰۰۰ دلاری در اینده نزدیک محتمل دانست. از طرفی شاخص‌های تکنیکال نیز این مطلب را تایید می‌کنند.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در صرافی بیت‌استمپ حدود ۱۱,۷۲۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

نمودار روزانه و یک ساعته

سهم بیت کوین از بازار به بالاترین میزان 28 ماه اخیر رسید؛ مقاومت 12000 دلاری، اولین مانع رشد قیمت

عبور بیت کوین از سقف قبلی در قیمت ۱۱,۱۲۰ با افزایش شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطوح بالاتر از ۵۰ همراه شده است. همچنین از سوی دیگر هیستوگرام شاخص مکدی (MACD) در حال رشد و ثبت میله‌های سبز بالاتر از قبلی است که نشانه‌ای دیگر از قدرت روند صعودی پیش رو است.

علاوه بر این، میل معامله‌گران به خرید بر روی میانگین متحرک ۵۰ روزه افزایش یافته است و میانگین متحرک با دوره‌های ۵ و ۱۰ روزه نیز شیب مثبتی به خود گرفته‌اند.

در نتیجه قیمت هم‌اکنون به سقف کانال نزولی که در یک و نیم ماه اخیر تشکیل شده، رسیده است و با مقاومت ۱۲۰۳۰ دلار دست و پنجه نرم می‌کند. حجم معاملات در نمودار یک ساعته که با میله‌های سبز نمایش داده شده نیز دلیل دیگری برای حمایت از دیدگاه صعودی است.

بسته شدن کندل روزانه با حجم معاملات بالا بر روی قیمت ۱۲,۰۳۰ دلار در پایان امروز می‌تواند شکسته شدن کانال نزولی را تایید کرده و راه را برای افزایش قیمت تا بالاترین قیمت اخیر در ۱۳,۸۸۰ دلار باز کند.

از سوی دیگر از اعتبار دیدگاه صعودی در صورتی که قیمت زیر ۱۱,۱۲۰ دلار در نمودار روزانه بسته شود، کاسته شده و سایه درازی از سمت بالا در کندل روزانه شکل می‌گیرد که ضعف خریداران را نشان می‌دهد.

هرچند این اتفاق در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد. مگر اینکه یوان چین بازی باخته را دوباره برگرداند.

لازم به اشاره است که نرخ تبادل یوان چین در برابر دلار امریکا طی ۶۰ دقیقه از ۶.۹۷ به ۷.۱۰۸ افزایش یافت.

در همین زمان و یک ساعت قبل از وقوع این اتفاق، همانطور که در نمودار نمایش داده شده بیت کوین افزایش خود را از ۱۰,۹۸۰ دلار اغاز کرد.

سهم بیت کوین از بازار به بالاترین میزان 28 ماه اخیر رسید؛ مقاومت 12000 دلاری، اولین مانع رشد قیمت

این حرکت قیمتی یوان چین به بالای نرخ مبادله ۷ یوان به ازای هر دلار، به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال را قانع کرده باشد که سرمایه‌گذاران چینی پول‌هایشان را در رکود یوان به بیت کوین تبدیل می‌کنند و سبب قدرت بخشیدن به روند صعودی قیمت شده است.

برخی از تحلیلگران شناخته‌شده بازار مانند الکس کروگر، اوایل امروز با اظهار تعجب اعلام کرد که بیت کوین پیش از اینکه بانک مرکزی چین تصمیمی اتخاذ کند، سبب ریزش یوان در برابر دلار شده است.

اگر این حکایت قوت بگیرد، احتمال یک جهش قیمتی برای بیت کوین در برابر یوان چین افزایش خواهد یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.