سناتور روس: تهدید آمریکا به تحریم ترکیه نشانه نابرابری در ناتو است

سناتور روس: تهدید آمریکا به تحریم ترکیه نشانه نابرابری در ناتو است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، “آلکسی پوشکوف” رئیس کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) به تهدید مقامات آمریکایی درباره اعمال تحریم‌های شدیدالحن علیه ترکیه به‌خاطر خرید موشک‌های اس-400 از روسیه واکنش نشان داده است. به گفته وی، این وضعیت به خوبی نشان می‌دهد که هیچ برابری بین اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وجود ندارد […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، “آلکسی پوشکوف” رئیس کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) به تهدید مقامات آمریکایی درباره اعمال تحریم‌های شدیدالحن علیه ترکیه به‌خاطر خرید موشک‌های اس-400 از روسیه واکنش نشان داده است.

به گفته وی، این وضعیت به خوبی نشان می‌دهد که هیچ برابری بین اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وجود ندارد و این سازمان تلاش می کند تا تمایلات خود را به کشورهای عضو تحمیل کند. پوشکوف افزود، تهدیدات آمریکا همچنین نشان می‌دهد که کشورهای عضو ناتو به عنوان بازاری برای تسلیحات نظامی آمریکایی در نظر گرفته شده‌اند.

این سناتور در صفحه توییتر خود نوشت: «آمریکا قصد دارد تحریم‌هایی را علیه ترکیه اعمال کند. مقامات آنکارا باید به دستورات واشنگتن گوش  داده و به جای خرید سامانه‌های موشکی اس-400 روسی، سیستم دفاع ضدموشکی “پاتریوت” آمریکایی را خریداری می‌کردند و در آن صورت هیچ تحریمی آنها را تهدید نمی کرد. واقعیت این است که یکی از اهداف موجودیت ناتو دقیقاً این است که بازاری برای فروش سلاح‌های آمریکایی به متحدان این کشور به وجود آورد. هر چند که ادعا می شود بین اعضای این پیمان برابری وجود دارد.»مقامات واشنگتن طی چند ماه اخیر مکرراً هشدار داده اند که تحویل موشک‌های اس-400 روسی به ترکیه، به تحریم‌های قابل توجهی  منجر خواهد شد. اکنون برخی نمایندگان کنگره از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواسته‌اند تا آنکارا را به دلیل خرید این تسلیحات تدافعی روسی تحریم کرده و ترکیه از برنامه جنگنده‌های جدید اف-35 حذف شود.