سقف وام مسکن جوانان افزایش یافت

سقف وام مسکن جوانان افزایش یافت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، محمدحسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸خبر داد و گفت: برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۹۷/ ۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۵۸/ ۶ […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، محمدحسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸خبر داد و گفت: برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۹۷/ ۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۵۸/ ۶ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۰۲/ ۵ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست.وی اعلام کرد: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب‌های پس‌انداز جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش یافت. بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه براساس تقسیم‌بندی جغرافیای در پایان سال پنجم برای حساب‌های افتتاحی طی سال‌ جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۱۰۰ و۸۴۰ میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۱۰۰ و ۱۸۴۰ میلیون ریال خواهد بود.

مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق‌الذکر استفاده کند باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغاز کند. برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۹۷/ ۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۵۸/ ۶ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۰۲/ ۵ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست. همچنین حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح‌کنندگان حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است که این رقم در سال‌های بعدی تا پایان دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش یافته و به یک میلیون و ۶۰ هزار ریال می‌رسد. به‌عنوان مثال اگر فردی قصد دارد در تهران پس از گذشت ۵ سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۱۵۰۰ میلیون ریالی استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه ۵۰۰ هزار ریال، ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار ریال در حساب خود سپرده‌گذاری کند. مرادی در این‌باره افزود: یکی از مزایای حساب پس‌انداز مسکن جوانان برنامه‌ای بودن حساب است و این امکان را به سپرده‌گذار می‌دهد که بتواند واریزی‌های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به‌صورت ماهیانه یا سالیانه و یا یکجا در زمان افتتاح حساب واریز کند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به‌صورت انفرادی و زوجین است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها