سقف تسهیلات مسکن مهر ۵۰میلیون تومان شد

سقف تسهیلات مسکن مهر ۵۰میلیون تومان شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، استاندار بوشهر گفت: عزم دولت تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر در استانهاست تا پرونده این واحدها در سالجاری بسته شود. عبدالکریم گراوند دوشنبه شب در نشست شورای تأمین مسکن استان بوشهراظهارداشت: امسال باید با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط زمینه سرعت بخشی در تکمیل مسکن مهر در شهرهای […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

استاندار بوشهر گفت: عزم دولت تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر در استانهاست تا پرونده این واحدها در سالجاری بسته شود.

عبدالکریم گراوند دوشنبه شب در نشست شورای تأمین مسکن استان بوشهراظهارداشت: امسال باید با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط زمینه سرعت بخشی در تکمیل مسکن مهر در شهرهای استان بوشهر فراهم تا سیاست دولت در این زمینه تحقق یابد.

وی یادآورشد: برای بسته شدن پرونده مسکن مهر باید زمینه پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی از سوی بانک های عامل فراهم و زیرساخت های لازم از جمله تاسیسات آب و فاضلاب نیز ایجاد شود.

استاندار بوشهر افزود: تعیین تکلیف مسکن مهر افزون بر اینکه شماری از افراد را صاحب سرپناه می کند باعث کاهش هزینه های اجاره بها و رهن واحدهای مسکونی در شهرها نیز می شود.

گراوند گفت: برای اجرای شهرک مسکونی سیراف پیگیری‌های لازم در زمینه حل مشکلات زیست محیطی انجام شود.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه برای آزادسازی بخشی از اراضی در محدوده پایگاه دریایی ارتش بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای آزادسازی اراضی یاد شده پیگیری‌های لازم انجام شود تا پروژه‌های مورد نظر شتاب بیشتری یابد.

گراوند با بیان اینکه محدودیت اراضی در شهر بوشهر یکی از مشکلات مهم مرکز این استان است گفت: با اجرایی شدن تفاهم‌نامه آزاد سازی بخشی از اراضی پایگاه دریایی بوشهر زمینه تامین اراضی برای ساخت مسکن فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر افزود: در همین راستا برای ساخت مسکن کارکنان دولت در شهر بوشهر برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

وی بااشاره به ضرورت بازسازی و عمران بافت‌های ناکارآمد و فرسوده استان بوشهر گفت: برای احیا بافت‌های فرسوده و ساخت مسکن در این بافت‌ها تسهیلات ویژه مصوب و تخصیص یافته است.