سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق صندوق های سرمایه گذاری
خلاصه اخبار

سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق صندوق های سرمایه گذاری، فرصتی بهینه برای همه سرمایه گذاران

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در دیدار با اصحاب رسانه در شهر ساری، گفت: مطابق با افکارسنجی صورت گرفته میزان شناخت عمومی از بازار سرمایه در سطح کشور پایین است، از همین رو، سازمان بورس و اوراق بهادار در نظر دارد بنا به وظیفه خود و به منظور آشنایی بیشتر عموم مردم با بازار سرمایه و متعاقب درخواست‌های مکرر، فعالیت های فرهنگ سازی را در استان‌ها گسترش دهد.

یاسر فلاح  با اشاره به برداشت‌های اشتباه از فعالیت در بورس گفت: وظیفه ما این است که آموزه‌ها و روش‌های صحیح را در اختیار مردم قرار دهیم تا با بالارفتن آگاهی آنها، سطح سواد مالی افزایش یافته و شاهد سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مولد باشیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس به ابزارهای موجود در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: این ابزارهای مالی متنوع است به نحوی که حتی افرادی که تخصص مالی ندارند،‌ می‌توانند از طریق بازار سرمایه به کسب سود بپردازند. اگر افراد دارای دانش کافی در این حوزه نیستند، باید در دوره‌های آموزشی شرکت کرده و به تدریج و با کسب تجربه فعالیت خود را در عرصه خرید و فروش اوراق بهادار به انجام رسانند با این حال،‌ به کسانی که فرصت یا علاقه به این شیوه ندارند،‌ توصیه می‌شود از شیوه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بهره‌مند شوند و از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها و مشاوران سرمایه‌گذاری در این بازار فعالیت کنند.

فلاح ادامه داد: مطابق با نماگرهای بانک مرکزی در یک بازه ۱۰ ساله، بیشترین بازدهی متعلق به بازار سرمایه بوده است. شاخص کل بورس در ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ معادل ۷۴۸۵۰ واحد بوده که در ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ به ۲۳۰۶۱۷ واحد رسیده است. این بدان معناست که ارزش دارایی‌های سهامداران در طی این مدت سه برابر شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.