سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری استارتاپ ارز دیجیتال وابسته به گلدمن‌ ساکس

سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری استارتاپ ارز دیجیتال وابسته به گلدمن‌ ساکس
خلاصه اخبار

بر اساس گزارش، شرکت مالی ارز دیجیتال سیرکل (Circle) وابسته به گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، به دنبال افزایش ۲۵۰ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری در هر دو بخش اوراق قرضه و سهام است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، سایت خبری فناوری دِ اینفورمیشن (The Information) در ۲ مارس (۱۱ اسفند)، منبع این خبر و اطلاعات ادعای یک فرد ناشناس است که در جریان برنامه‌‎های شرکت است.

بر اساس مقاله، شرکت سیرکل (Circle) که از طریق کارمزد معاملات در صرافی ارز دیجیتال خود (پولونیکس (Poloniex) و عرضه نهادی سیرکل ترید (Circle Trade)) تولید سرمایه می‌کند، پس از سقوط بازار ارز دیجیتال و کاهش حجم معاملات شاهد کاهش درآمد خود بوده است.

با این وجود، جِرِمی آلیر (Jeremy Allaire)، یکی از بنیان‌گذاران سیرکل (Circle) مدعی شده است که علی‌رغم کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، درآمد شرکت بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ رشد داشته است.

طبق گزارش کوین‌تلگراف در ژانویه، میز معاملات ارز دیجیتال فرابورس سیرکل (Circle) در سال ۲۰۱۸ حجمی معادل ۲۴ میلیارد دلار داشت.

شرکت سیرکل (Circle) همچنین حامی ارز دیجیتال با ثبات وابسته به دلار یو‌اس‌دی کوین (USD Coin) است، این شرکت گزارش حساب‌رسی سوم مربوط به این ارز را در ژانویه منتشر کرد. این سکه در دسامبر سال گذشته به وسیله بایننس به بازار مشترک ارزهای دیجیتال با ثبات اضافه شده بود.

اخیرا، صرافی ارز دیجیتال Gemini که توسط برادران وینکلواس (Winklevoss) تاسیس شده است، به عنوان بخشی از یک هدف کلی برای فعالیت و کار با بخش گسترده‌تر بازار تجارت ارز دیجیتال نهادی، به انجمن واسطه‌های تلکامیونیکیشن رادیانز کلاود بریتانیا (British Telecommunications Radianz Cloud) پیوست.