دانلود اپلیکیشن

سرمایه‌گذاری بیش از سه میلیون نفر با ۵ هزارو ۸۸۶ میلیارد تومان در صندوق‌های مالی یکم

سرمایه‌گذاری بیش از سه میلیون نفر با ۵ هزارو ۸۸۶ میلیارد تومان در صندوق‌های مالی یکم

وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه شماره ۸ خود از پذیره نویسی بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد ویک میلیون نفر با سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزارو ۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم خبر داد.
به گزارش سیگنال به نقل از روزنامه مردم سالاری، وزارت امور اقتصادی و دارایی، اهم مفاد اطلاعیه این وزارتخانه به شرح زیر است:بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد ویک میلیون (۳۴۸۱۰۰۰) نفر با سرمایه گذاری بیش از ۵۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم در این پذیره نویسی مشارکت نمودند که بیانگر تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه‌گذاری و تعداد سهامداران است.در این پذیره ‏نویسی از سامانه‌های کارگزاری ‏های بورس و سامانه‏‌های آنلاین معاملاتی ودرگاه‌‏های غیرحضوری و حضوری۱۴ بانک‏ منتخب از۱۴ اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال جاری استفاده شد.
بحمدالله این واگذاری، فرصت بی ‏نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه ‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبر کشور با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار فراهم آورد.در این اطلاعیه وزارت اقتصاد آمده است،از مردم شریف کشور که با استقبال از پذیره نویسی واحد‌های صندوق واسطه گری مالی یکم پا به عرصه این سرمایه گذاری نهادند و همچنین تلاش‌های متعهدانه دست اندرکاران این طرح بویژه سازمان بورس واوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی، بانک‌ها، کارگزاریها، رسانه‌ها گروهی بویژه صدا و سیما و همکاران وزارت امور اقتصادی ودارایی درسطوح ستاد و استانها که در طراحی ، اجرا و اطلاع رسانی این مهم مشارکت نمودند، قدردانی و تشکر می‌نماید.
امید است، دو صندوق قابل معامله آتی( پالایشی و پتروشیمی و صنایع فلزی و خوردویی) نیز با توجه به آنکه فرصتی مشابه این صندوق برای آحاد جامعه فراهم می‌سازد، همچنان مورد توجه قرار گرفته و نتیجه آن رونق و تعمیق بازار سرمایه کشور در کنار تحقق هدف والای تقویت بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد باشد، چرا که رونق، تعمیق و بلوغ بازار سرمایه هدفی است راهبردی که وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره آن را دنبال خواهد کرد. ارزش بالای نگهداری سهام عدالت به صورت بلندمدت
ارزش بالای نگهداری سهام عدالت به صورت بلندمدت
سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه از روز سه‌شنبه سفارش فروش این سهام از طریق بانک‌ها پذیرفته می‌شود، افزود: سهام عدالت از ۳۶ شرکت برتر بورسی است و ارزش نگهداری بلندمدت دارد.به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، حسین فهیمی شب گذشته در گفت و گوی تلویزیونی، اعلام کرد: سهام‌داران حقوق مختلفی دارند که یکی از آنها حق فروش سهام است، دارندگان سهام عدالت نیز با مراجعه به بانک می‌توانند درخواست فروش بدهند.
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که چه کسانی می‌توانند به بانک‌ها وکالت فروش سهام خود را بدهند، گفت: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ششم خرداد به بانک‌ها سفارش دهند. حسین فهیمی گفت: ۸۰ درصد از سهامداران روش غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده‌اند، البته تصمیم برای فروش برای موارد اضطرار است و این خود بازار را متعادل خواهد کرد.سخنگوی ستاد سهام عدالت گفت: برای احراز هویت نیازی به حضور فیزیکی افراد در دفاتر پیشخوان دولت نیست.
فهیمی افزود: شرایط و نحوه استفاده از سامانه الکترونیک سهام عدالت در سایت سجام به طور واضح توضیح داده شده است و افراد از ۸ خرداد با مراجعه به این سایت دیگر نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت ندارند.وی گفت: افراد می‌توانند علاوه بر دفاتر پیشخوان به بانک‌ها و دفاتر کارگزاری برای احراز هویت خود مراجعه کنند.
فهیمی گفت: کسانی که سهام خود را نگه داشته‌اند از امکانات شرکت، سود و نظارت بهره‌مند خواهند شد.وی درباره امکان مجدد ثبت‌نام برای کسانی که سهام ندارند، گفت: فعلاً امکان ثبت نام نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
نظرات کاربران
  • ایمان پوربابادی

    سلام
    این صندوق از چه زمانی توی سبد سهام قابل مشاهده ست؟ چرا توی پرتفوی شصی هنوز ننشسته؟ ما چجوری پیگیری کنیم سود زیان این صندوق؟

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399