سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در روسیه رکورد می‌زند

سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در روسیه رکورد می‌زند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی در روسیه 33 درصد افزایش یافته و در سه ماهه نخست سال جاری به 1.7 میلیارد یورو رسیده است. اتاق بازرگانی روسیه-آلمان با اعلام این خبر افزود: این میزان سرمایه گذاری از نصف سرمایه‌گذاری انجام شده آلمانی‌ها در روسیه بیشتر بوده و در واقع انتظار […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس،

سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی در روسیه 33 درصد افزایش یافته و در سه ماهه نخست سال جاری به 1.7 میلیارد یورو رسیده است.

اتاق بازرگانی روسیه-آلمان با اعلام این خبر افزود: این میزان سرمایه گذاری از نصف سرمایه‌گذاری انجام شده آلمانی‌ها در روسیه بیشتر بوده و در واقع انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری ژرمن‌ها در روسیه به بالاترین میزان طی سال‌های گذشته رسیده برسد.

ماتیاس شپ رئیس این اتاق گفت علیرغم تضعیف شرایط اقتصادی، شرکت‌های آلمانی همچنان به بازار روسیه اعتماد دارند و حتی برخلاف انتظار سرمایه‌گذاری خود را افزایش داده‌اند.

سال گذشته میلادی کل سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی در روسیه با عبور از میزان پیش‌بینی شده به 3.2 میلیارد یورو رسید که از سال 2008 تاکنون بی‌سابقه بوده است اما تا رسیدن به رقم 7.8 میلیارد یوروی سال 2007 نیز فاصله زیادی دارد.

شرکت‌های آلمانی در حالی به سمت سرمایه‌گذاری در روسیه می‌روند که تحریم‌های آمریکا علیه این کشور همکاری شرکت‌های آمریکایی و متحدین این کشور با مسکو را تحریم کرده و در واقع شرکت‌های آلمانی در تعامل با روسیه با محدودیت بیشتری مواجه بوده‌اند.

140 شرکت آلمانی در نظر سنجی اتاق بازرگانی روسیه آلمان اعلام کردند در پی اعمال تحریم‌ها بیش از یک میلیارد یورو ضرر کرده‌اند.