سبد پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌ گذاری فاینتک در هفته نخست آبان

سبد پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌ گذاری فاینتک در هفته نخست آبان

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته اول آبان ماه 1400 را اعلام کرد.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان مدت شرکت فاینتک

سهام گروه ‌صنعتی‌ سپاهان‌ با نماد «فساپا» که 15درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک است. نماد این شرکت، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی 19،680ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک P/E آتی مناسبی را برای این سهم انتظار داشته و هدف قیمتی 25،000ریالی را برای فساپا مشخص کرده است که معادل بازدهی بیش از 27 درصدی در میان مدت، برای سهامداران این شرکت است. 
 
سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه که با نماد «وسپه» در بورس تهران معامله می‌شود دومین سهامی است که در سبد پیشنهادی فاینتک قرار گرفته است. وسپه که در پایان روز 28 مهر ماه، با قیمت 8،230 ریال به استقبال هفته آینده رفت، هدف قیمتی 12، 000 ریالی و رشد حدود 45درصدی را در میان مدت پیش روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب وسپه، باعث شده تا این نماد 15درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت فاینتک را به خود اختصاص دهد.
 
سومین سهامی که در سبد پیشنهادی فاینتک حضور دارد، سهام شرکت باما با نماد «کاما» است. اصلاح قیمتی مناسب و وضعیت بنیادی مطلوب شرکت مهم‌ترین دلایلی هستند که این سهام از سوی فاینتک به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است. کاما در روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی 9،280 ریال را ثبت کرد؛ بر اساس پیش‌بینی شرکت فاینتک، این نماد در میان مدت با رشد 29درصدی همراه شده و به قیمت 12، 000 ریال خواهد رسید.
 

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت فاینتک

شرکت فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، دیگر نمادی است که 15درصد از پرتفوی پیشنهادی فاینتک را تشکیل داده است. بر اساس پیش‌بینی فاینتک در این سبد پیشنهادی، فولاد که در آخرین روز معاملاتی قیمت10،550ریالی را تجربه کرده، در بلندمدت، قیمت 14، 000ریال را هدف گرفته است. در صورتی که فولاد به این قیمت دست پیدا کند، سهامداران آن، سودی بالغ بر 32درصدی را کسب خواهند کرد. گزارش‌های میان دوره‌ای و ماهانه مناسب و همچنین P/E آتی کم‌تر از 5 نیز از جمله مهم‌ترین دلایلی است که فاینتک سهام فولاد را برای سرمایه‌گذاری در سبد پیشنهادی خود قرار داده است. 

در سبد پیشنهادی فاینتک، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگان کشوری با نماد «مدیر» برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد شده است. دلیل انتخاب این صندوق از سوی فاینتک جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت؛ پرتفوی کم ریسک و بنیادی بوده، از طرفی هم عملکرد مناسبی را نیز در بازار از خود به نمایش گذاشته است. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک پیشنهاد کرده سهامداران 15درصد از پرتفوی خود را به این صندوق اختصاص دهند. نماد مدیر، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی 9، 676ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک هدف قیمتی 15، 000ریال را برای مدیر مشخص کرده که معادل بازدهی 55درصدی در بلندمدت، برای سهامداران این شرکت است. 

شرکت سیمان‌ شرق‌ با نماد بورسی «سشرق» سهم دیگری است که 15درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی فاینتک، سشرق که در آخرین روز معاملاتی قیمت 8،210ریالی را تجربه کرده، در بلندمدت قیمت 16، 000ریال را هدفگذاری کرده است. در صورتی که سشرق به قیمت 16، 000ریالی دست پیدا کند، صاجبان این سهم سودی بالغ بر 94درصد را به‌دست می‌آورند. نزدیک بودن مجمع عمومی سالیانه جهت دریافت سود نقدی و P/Eآتی مناسب دلایلی هستند که فاینتک نماد سشرق را برای سرمایه‌گذاری در سبد پیشنهادی هفته نخست آبان ماه 1400 قرار داده است.
 
شرکت سرمایه‌گذاری ‌غدیر با نماد «وغدیر» آخرین گزینه پیشنهادی فاینتک در سبد پیشنهادی این هفته است که سهمی 10 درصدی از پرتفو را به خود اختصاص می‌دهد. وغدیر که روز چهارشنبه هفته گذشته را با قیمت 16،130ریالی به پایان رسانده بود، طبق پیش‌بینی فاینتک در بلندمدت تارگت 22، 000ریالی را تجربه خواهد کرد که به معنای کسب سودی حدود 36درصدی در بلندمدت است. فاینتک دلیل انتخاب وغدیر به عنوان سهمی مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت را P/NAV حدود 0.6 با احتساب پرتفوی غیربورسی و همچنین انتظار رشد شرکت‌های زیرمجموعه ذکر کرده است.
 
لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.