سال ۹۸، سال کدام صنایع بورسی است؟

سال ۹۸، سال کدام صنایع بورسی است؟
خلاصه اخبار

سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: به نظر می‌رسد در بهار سال ۱۳۹۸، رشد بازار سهام را شاهد باشیم و این رشد به خصوص در گروه‌های موثر بازار نظیر پتروشیمی، فلزات اساسی و کانی فلزی محتمل‌تر خواهد بود.

به گزارش سیگنال به نقل از عصر بورس، سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص بحران‌های بازار سهام در سال ۱۳۹۸ می‌گوید کسری بودجه، رشد نقدینگی و تورم در کنار کاهش طرف تقاضا می‌تواند رکود را، در بازارهای داخلی به خصوص از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ تشدید کند، از سوی دیگر به دلیل نبود ایدئولوژی سیاسی مناسب برای مقابله با علت این افت‌های اقتصادی، چشم‌انداز روشنی را نمی‌توان تصور کرد و حرکت‌های بازدارنده، در صورت رفع دلایل این رخدادها می‌تواند مرهمی موقت بر یک جریان اقتصادی سیاسی بیمار باشد.

وی ادامه می دهد:

در ارتباط با بازار سرمایه در بهار سال ۱۳۹۸، انتظار می‌رود بازار تحت تاثیر پایان سال مالی شرکت‌ها، انتشار گزارش‌های مالی ماهانه و ۱۲ ماهه، برگزاری مجامع و تقسیم سود پایان دوره باشد و در کنار بهبود قیمت‌های جهانی شاهد عملکرد مثبت بورس باشیم.

این کارشناس با اشاره به گروه‌های پیش‌رو بورس عنوان می‌کند: به نظر می‌رسد رشد بازار سهام را در بهار سال ۱۳۹۸ شاهد باشیم و این رشد به خصوص در گروه‌های موثر بازار نظیر پتروشیمی، فلزات اساسی و کانی فلزی محتمل‌تر خواهد بود.

نصیرزاده تاکید می‌کند:

بازار سهام با یک گپ انطباقی با نرخ ارز مواجه بوده، به نحوی که با در نظر گرفتن فاصله نرخ نیما و سنا در صورت کاهش و افزایش نرخ تسعیر ارز شرکت‌ها به سمت نرخ سنا می‌تواند پتانسیل محتمل برای افزایش ارزش سهام شرکت‌های صادرات محور باشد.

منبع: عصر بورس