سال آینده رشد ایران مثبت می‌شود

سال آینده رشد ایران مثبت می‌شود
خلاصه اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سرعت رشد نرخ تورم ماهانه رو به کاهش است، گفت: فکر می‌کنم به سوی پیش‌بینی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول حرکت می‌کنیم که اعلام کردند سال آینده رشد اقتصادی در ایران مثبت است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، «محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که اعداد و ارقام نشان می‌دهد که کشور به سمت ثبات حرکت می‌کند برنامه شما در این زمینه چیست، اظهار کرد: پس از نوسانات بازار ارز که بیشتر جنبه روانی داشت و ناشی از عدم اطمینان نسبت به آینده بود، ارزش پول ملی کاهش یافت. وی با بیان اینکه سیاست‌های نظام در عرصه سیاست خارجی کاملا مشخص بود، یادآور شد: هر چند وضعیت مطلوبی نداریم اما در نرخ تورم و رشد اقتصادی به ثبات رسیدیم. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر چند رشد اقتصادی منفی است، اما کاهش این رشد نسبت به فصل گذشته باز هم مناسب‌تر شد و فکر می‌کنم به سوی پیش‌بینی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که اعلام کردند سال آینده رشد اقتصادی در ایران مثبت می‌شود، حرکت می‌کنیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.