سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته می‌شود

سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته می‌شود

به گزارش سیگنال به نقل از هیبنا،

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، احمد محرم زاده اظهار داشت: در این رابطه صندوقی تحت عنوان اقساط بازگشتی از سوی مردم، مالیات خانه‌های خالی و کمک دولت به حساب این صندوق واریز می‌شود.

وی افزود: تمامی سازوکارهای لازم برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی اندیشیده و طرح کمیسیون عمران نیز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای آورد، البته ریاست صندوق تامین مالی مسکن که مجلس آن را تصویب کرده با شخص وزیر راه و شهرسازی است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در طرح ساخت مسکن؛ زمین‌هایی با قرارداد 99 ساله در اختیار طرح خواهد گذاشت و از طرفی مکلف به تامین زیرساخت‌های لازم نیز خواهد بود.

محرم زاده با ذکر این‌که یک میلیون واحد مسکونی شامل 800 هزار واحد در شهرها و 200 هزار واحد در روستاها احداث می‌شود، گفت: اولویت واحدهای مسکونی با خانواده‌های فاقد مسکن و اقشار کم‌درآمد است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم‌توجهی دولت به بخش مسکن در طول 7 سال گذشته تصریح کرد: متاسفانه کم‌توجهی‌ها باعث شده تا حوزه مسکن برای مردم معضلاتی به وجود آورد و مجلس شورای اسلامی با ورود به حوزه مسکن قصد گره‌گشایی از مشکلات مردم را دارد.

وی با تاکید بر این‌که مجلس بر اخذ مالیات از خانه‌های خالی در کشور تاکید دارد، خاطرنشان کرد: خانواده‌های بسیاری داریم که فاقد مسکن هستند و از طرفی برخی‌ها خانه‌هایی را که ساخته‌اند نه به فروش می‌رسانند و نه مالیات می‌دهند؛ از این‌رو ورود مجلس به این موضوع حائز اهمیت بود.