سازمان ملل از خبر ازسرگیری مذاکرات کره شمالی و امریکا استقبال کرد

سازمان ملل از خبر ازسرگیری مذاکرات کره شمالی و امریکا استقبال کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، “استفان دوجاریک”، سخنگوی آنتونیو گوترش، در بیانیه‌ای اعلام کرد، دبیر کل (سازمان ملل) از دیدار سران کره شمالی و آمریکا و اعلام این خبر که مذاکرات کاری دو کشور از سرگرفته می‌شود، استقبال و تقدیر کرد. دوجاریک افزود، دبیر کل از تلاش‌های طرفین برای برقراری روابط جدید در […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، “استفان دوجاریک”، سخنگوی آنتونیو گوترش، در بیانیه‌ای اعلام کرد، دبیر کل (سازمان ملل) از دیدار سران کره شمالی و آمریکا و اعلام این خبر که مذاکرات کاری دو کشور از سرگرفته می‌شود، استقبال و تقدیر کرد.

دوجاریک افزود، دبیر کل از تلاش‌های طرفین برای برقراری روابط جدید در راستای صلح، امنیت و خلع سلاح هسته ای کامل و قابل راست آزمایی حمایت می کند.

“دونالد ترامپ”، رئیس جمهوری آمریکا دیروز (یکشنبه) با تاکید بر این نکته که برای امضای توافقنامه با کره شمالی عجله ای در کار نیست، گفت، تیم های آمریکا و کره شمالی طی دو تا سه هفته آینده جلسات گفت وگو درباره برنامه هسته ای پیونگ یانگ را شروع می کنند.

ترامپ یکشنبه در منطقه مرزی غیرنظامی دو کره با “کیم جونگ اون” دیدار کرد. ترامپ، نخستین رییس جمهوری آمریکاست که با عبور از مرز مشترک دو کره در روستای پانمونجوم، وارد خاک کره شمالی شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی دیدار سران آمریکا و کره شمالی در منطقه غیر نظامی مرز دو کره را رویدادی تاریخی خواند.