ساتوشی ناکاموتو برای اختراع بیت کوین جایزه صلح نوبل بگیرد!

ساتوشی ناکاموتو برای اختراع بیت کوین جایزه صلح نوبل بگیرد!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، آنتونی پامپلیانو (Pompliano)، سرمایه‌گذار آمریکایی، بنیان گذار شرکت مورگان کریک و یکی از افراد مطرح حوزه کریپتوکارنسی ها اعتقاد دارد ساتوشی ناکاموتو باید برای اختراع بیت کوین جایزه صلح نوبل دریافت کند. پامپلیانو در توئیتی که در تاریخ ۳ سپتامبر منتشر شد نوشت: «ساتوشی ناکاموتو باید برنده […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، آنتونی پامپلیانو (Pompliano)، سرمایه‌گذار آمریکایی، بنیان گذار شرکت مورگان کریک و یکی از افراد مطرح حوزه کریپتوکارنسی ها اعتقاد دارد ساتوشی ناکاموتو باید برای اختراع بیت کوین جایزه صلح نوبل دریافت کند. پامپلیانو در توئیتی که در تاریخ ۳ سپتامبر منتشر شد نوشت:

«ساتوشی ناکاموتو باید برنده جایزه صلح نوبل شود. بالاخره ما ارزی در اختیار داریم که میتواند به عنوان یک ارز ذخیره ای جهانی استفاده شود بدون آن که کسی درگیر خشونت شود.»

 

و جایزه میرسد به … آقای X

اصلی‌ترین مانع  برای رد پیشنهاد پامپلیانو برای اعطای این جایزه به ناکاموتو، ناپدید شدن افسانه ای و مرموز او در سال ۲۰۱۰ است که حدس و گمان ها و جنجال زیادی به پا کرده، تقریبا بسیاری از مردم میخواهند بدانند که چه کسی پشت وایت پیپر بیت کوین که در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ منتشر شد است و او زن است یا مرد؟

جدا از ملاحظات عمل گرایانه، استدلال پامپلیانو این است که بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال به این موضوع اعتقاد دارند که ارزهای فیات ملی اساسا وابسته به خشونت و تحمیل هستند. برتری آنها تماما برپایه سابقه زور، کنترل متمرکز عرضه و انحصار قدرت بوده است.

در قرن سوم میلادی، امپراطور چین، کین شی هوانگ، ارز کشور های مختلفی که با آن ها در حال جنگ بود را یکپارچه کرد و بدین ترتیب اولین ارز یکپارچه برای این امپراطوری یعنی “بان لیانگ” به وجود آمد.

در قرن گذشته و در پی جنگ جهانی دوم، صعود آمریکا به عنوان ابر قدرت اقتصادی جهان، باعث شد تا دلار به یک ارز ذخیره ای در جهان تبدیل شود. که هر دو بازتابی از برتری این کشور اند و وسیله ای که با آن قدرت نفوذ خود را حفظ میکند.

زمانی نامشخص برای ارزهای فیات

با رسیدن به قرن ۲۱ ام، ارزهای ملی فیات و سیستم های بانکی در سراسر جهان به شدت تحت تاثیر فناوری های ژئوپلی‌تیک قرار دارند. در گزارش های قبلی اشاره شد که آرژانتین دوباره سیاست های کنترل سرمایه را اعمال خواهد کرد و بدین وسیله آزادی شهروندان و مشاغل را برای خرید ارزهای خارجی محدود میکند.

این اتفاق زمانی افتاد که پزوی آرژانتین (واحد پولی این کشور) در ماه های گذشته نسبت به ارزهای مهم فیات دنیا مانند دلار آمریکا با کاهش شدیدی در ارزش مواجه شده است و متحمل ضرر های زیادی شد و به طور فزاینده ای با مشکل رو به رو شد.

با اختراع ارزهای دیجیتال غیر متمرکز در دهه گذشته و همچنین اخبار جدید تر مبنی بر این که غول بزرگی مانند فیس بوک در تلاش است تا ارزدیجیتال خودش را توسعه دهد، دورنمای ارزها و سیاست های پولی و مالی سنتی با چالش هایی بی سابقه رو به رو است.

با توجه به جنگ تجاری میان آمریکا و چین، اخیرا مدیر بخش تحقیق بانک خلق چین، از ضرورت ارز دیجیتال مخصوص خود کشور چین برای مقابله با سلطه دلار بر بازار و مقابله با لیبرا، ارز دیجیتال فیس بوک، صحبت کرد. او گفت:

«اگر ارز دیجیتال ارتباطی نزدیک با دلار آمریکا داشته باشد، میتواند سبب خلق سناریویی شود که در آن دلار و ارزهایی با محوریت دلار همزیستی داشته باشند، اما در اصل تنها یک رئیس وجود دارد و آن دلار آمریکا است.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.