زنگنه: بابک زنجانی پولهایی را که برده خرج برخی رسانه ها می کند

زنگنه: بابک زنجانی پولهایی را که برده خرج برخی رسانه ها می کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «بیژن زنگنه» امروز (شنبه) در حاشیه نشست هم اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت در پاسخ به ایرنا درباره فضاسازی های اخیر بابک زنجانی- بدهکار بزرگ نفتی- افزود: اگر سرنخ بسیاری از حرف‌هایی که زده […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «بیژن زنگنه» امروز (شنبه) در حاشیه نشست هم اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت در پاسخ به ایرنا درباره فضاسازی های اخیر بابک زنجانی- بدهکار بزرگ نفتی- افزود: اگر سرنخ بسیاری از حرف‌هایی که زده می‌شود را پیگیری کنند به داخل زندان خواهند رسید.
وزیر نفت درباره فروش اموال بابک زنجانی بابت بدهی نیز گفت: اصل بدهی بابک زنجانی ۲.۷ میلیارد دلار می‌شود اما اموالی که در اختیار شرکت ملی نفت قرار گرفته حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: بسیاری از این اموال، فروش نرفته و بسیار سخت آنها را می خرند.
زنگنه خاطر نشان کرد: بابک زنجانی مرتب می‌گوید می‌خواهم پول‌ها را پس بدهم بنابراین اموال من را به من بازگردانید.
وی با بیان اینکه زنجانی در دادن این وعده ها تخصص ویژه‌ای دارد، افزود: اگر یک روز پولها را بازگرداند می‌تواند اموالش را نیز دوباره بخرد.
وزیر نفت در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره ادعای خودداری وزارت نفت در اعلام شماره حساب برای پرداخت بدهی بابک زنجانی، گفت: اصلاً پولی وجود ندارد که بخواهد آن را پس بدهد.
زنگنه افزود: به عنوان مثال بانکی را که ۱۰ میلیون دلار سرمایه داشته اما حدود ۲۰۰ میلیون دلار بدهی دارد معرفی کرده و می خواهد که ما در آنجا حساب باز کنیم.
وی اضافه کرد: ما هر حسابی را که بخواهیم باز کنیم باید با اجازه بانک مرکزی باشد اگر ما حسابی که در آن بانک‌ها باز کنیم و پول را بگویند ریختند پولی به ما پرداخت شود و دوباره پولها را ببرند چه اتفاقی می افتد؟
وزیر نفت گفت: اصلاً نمی‌خواهد این گونه اقدامات را انجام دهیم، قوه قضاییه به عنوان نماینده ما و کشور به شمار می رود که می تواند خودش حسابی را اعلام کرده پول‌ها را بگیرد و بعد به حساب دولت واریز کند.
زنگنه با بیان اینکه بابک زنجانی از روش‌های جالبی برای سرکار گذاشتن مسئولان عالی کشور استفاده می کند، گفت: معتقدم پولی در دست بابک زنجانی نیست.
وزیر نفت درباره اینکه پول های بابک زنجانی کجاست؟ گفت: وظیفه من نبوده که این موضوع را پیگیری کنم اصلاً امکاناتش را هم نداشتم که این موضوع را ریشه یابی کنم.