زمان افزایش حقوق کارکنان دولت

زمان افزایش حقوق کارکنان دولت
خلاصه اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آنچه سازمان برنامه و بودجه به خزانه تخصیص داده، با احتساب مبلغ ۴۰۰ هزار تومان است و در صورتی که برخی موارد این افزایش اعمال نشده، به‌طور حتم اقدام خواهد شد و امروز یا فردا پرداخت می‌شود.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، محمدباقر نوبخت دیروز در پایان نشست هیات وزیران در جمع خبرنگاران افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی لازم است برای همه کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان احکام جدید حقوقی صادر شود تا پرداختی‌های سال ۹۸ بر اساس احکام جدید به مورد اجرا درآید. به گفته این مقام مسوول، هنوز برخی دستگاه‌ها موفق به صدور همه احکام خود نشده‌اند، اما در تخصیص بودجه برای پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان اعلام شده بود، چنانچه همه احکام هم صادر نشده، دستگاه‌ها باید مبلغ ثابت ۴۰۰ هزار تومان را که مصوبه مجلس است در حقوق فروردین ماه پرداخت کنند. نوبخت خاطرنشان کرد: آنچه سازمان برنامه و بودجه به خزانه تخصیص داده، با احتساب مبلغ ۴۰۰ هزار تومان است و در صورتی که برخی موارد این افزایش اعمال نشده، به‌طور حتم اقدام خواهد شد و امروز یا فردا پرداخت می‌شود. او ادامه داد: زمانی که همه احکام صادر شود، همه افزایش حقوق‌ها از یکم فروردین ماه ۹۸ لازم‌الاجراست و به‌طور حتم برای بخش قابل‌توجهی از کارکنان بیش از ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهیم داشت و در پرداختی‌های ماه بعد جبران خواهد شد.


مطالبات فرهنگیان


نوبخت اضافه کرد: منابع بودجه پارسال در حد ۹۱ درصد تحقق یافت، اما به آموزش و پرورش ۱۰۷ درصد پرداخت، انجام شد. وی گفت: امکان پرداخت برخی بدهی‌های وزارت آموزش و پرورش فراهم نشد، هفته گذشته باردیگر نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان پرداختی به این وزارتخانه انجام شد. به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، امروز و فردا نیز ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع جدید که از سال گذشته پیگیر دریافت آن از بانک مرکزی شدیم، به آموزش و پرورش پرداخت می‌شود و امید می‌رود تا پیش از هفته معلم بتوانیم همه بدهی‌های خود را بپردازیم و مطالبات فرهنگیان تسویه شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین پیرامون پرداخت خسارت‌های وارده به سیل‌زدگان گفت: آنچه تاکنون پیش‌بینی شده، دست کم هفت هزار میلیارد تومان می‌توان از ردیف‌های نقدی و اسناد اوراق بودجه، برای بازپرداخت و به نوعی جبران خسارت‌های سیل‌زدگان اختصاص داد.

منبع: donya-e-eqtesad.com