زردها، نارنجی ها و قرمزها به بازار آمدند

زردها، نارنجی ها و قرمزها به بازار آمدند
خلاصه اخبار

دستورالعمل جدید بازار پایه فرابورس ایران عملیاتی می شود.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این شرکت در اطلاعیه ای از طبقه بندی شرکت های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران در تابلوهای “پایه زرد” “پایه نارنجی” و “پایه قرمز” خبر داد .

این طبقه بندی در راستای اجرای دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران مصوب ۲۵ فروردین ۸۸ هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اصلاحیه های بعدی آن و مصوبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸ کمیته درج شرکت فرابورس ایران صورت گرفته است .

بر اساس دستور العمل جدید، ناشرانی که در دوره مورد رسیدگی حداقل یک صورت مالی حسابرسی شده ارائه کرده باشند، دفعات عدم ارائه صورت های مالی آنها مطابق با دستور العمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بیش از دو مرتبه نباشد، و همچنین مجموع روزهای تاخیر در ارائه اطلاعات مطابق با دستور العمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بیش از ۱۰۰ روز نباشد، در تابلوی “پایه زرد” درج می شوند.

ناشرانی که در دوره مورد رسیدگی حایز شرایط تابلوی پایه زرد یا تابلوی پایه قرمز” نباشند یا اظهار نظر حسابرس مستقل و بازرس قانونی نسبت به هر یک از صورت های مالی شرکت اصلی یا تلفیقی گروه از نوع عدم اظهار نظر یا اظهار نظر مردود را داشته باشند، در تابلوی “پایه نارنجی” درج خواهند شد .

همچنین نام ناشرانی که برای آنها در دوره مورد رسیدگی رای بدوی یا قطعی مراجع قضایی مبنی بر ورشکستگی صادر شده باشد، مجمع عمومی فوق العاده یا مراجع قضایی رای به انحلال آنها داده باشند یا ناشر در سررسید دوره های رسیدگی حداقل سه سال متوالی صورت های مالی حسابرسی شده ارائه نکرده باشد، در تابلوی پایه قرمز درج می شود.

طبقه بندی ناشر، نافی تکالیف و مسوولیت های وی در قبال الزامات قانونی و مقرراتی مربوطه از جمله قانون بازار اوراق بهادار و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید نخواهد بود.

به منظور راه اندازی تابلوهای پایه زرد، پایه نارنجی و پایه قرمز بازار پایه، تمامی نمادهای مندرج در بازار مذکور در پایان معاملات روز دوشنبه مورخ ۲۰ خرداد ۹۸ متوقف و پس از انجام عملیات فنی و انتقال به تابلوهای مربوطه بازگشایی خواهند شد. زمان دقیق بازگشایی نمادهای معاملاتی متعاقباً اعلام خواهد شد.

در خصوص نمادهایی که به دلیل برگزاری مجمع یا انتشار اطلاعات حائز اهمیت متوقف هستند، بازگشایی پس از ارائه اطلاعات مربوط انجام می گیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.