ری دالیو ، سرمایه گذار میلیاردر ، کنجکاو در مورد NFT ها

ری دالیو ، سرمایه گذار میلیاردر ، کنجکاو در مورد NFT ها

رئیس Bridgewater Associates، ری دالیو اخیراً در پادکست Lex Fridman ظاهر شد. این مصاحبه یک ساعته موضوعات مختلفی از فروپاشی امپراتوری ها گرفته تا بیت کوین، NFT ها و حتی رابطه DOGE-Musk را پوشش می دهد.

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال، راه درازی را پیموده است. تکامل بزرگترین ارز رمزنگاری شده چشمگیر بوده است. ارتقاهای مختلف همراه با تقاضای نهادی و پذیرش به اعتبار اضافه شده است. رئیس صندوق تامین نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

او بیت کوین را به عنوان «پول جایگزین» می‌بیند و تکرار می‌کند که می توان بیت‌کوین به عنوان ارزش تلقی شده به دست آورده است. با این حال، این امر BTC را از رقابت در حال افزایش نجات یا پناه نمی‌دهد. کشمکش بین انواع مختلف ارزها به دلیل چاپ افسارگسیخته پول باعث شده تا ارزش آن کاهش بیابد. ناگفته نماند که این مدیر اجرایی افزود:

“بیت کوین بخشی از این رقابت است، اما پول های زیادی وجود خواهد داشت (نه فقط پول رمزنگاری شده)”

NFT ها در اوایل سال جاری شاهد افزایش شدید محبوبیت بوده اند. به همین دلیل است که او معتقد است توکن‌های غیرقابل تعویض نیز می‌توانند به یک نوع پول مستقل تبدیل شوند. این میلیاردر آمریکایی تاکنون از خرید هرگونه NFT خودداری کرده است، اما می گوید که کنجکاو است.

“من قطعاً می خواهم NFT بخرم … این چیزها (NFT) در حال رخ دادن است، واقعی است …”

اما اولویت او ثابت است.طلا هنوز یک “ذخیره ثروت” ارجح است زیرا هزاران سال است که “به طور جهانی به عنوان پول شناخته شده است”. او می گوید: «طلا هنوز مورد علاقه من است. او به چند مزیت طلا نسبت به پسر عموی دیجیتال خود اشاره کرد.»

“شما نمی توانید آن را (طلا) ردیابی کنید. برای BTC، شما می توانید آن را ردیابی کنید، مالک آن و غیره…”

همچنین، طلا سومین دارایی بزرگ در ذخایر بانک مرکزی در سراسر جهان است.

دالیو نمی بیند که بیت کوین به مرز 1 میلیون دلار برسد. او گفت:

«این واقعاً ممکن نیست. بر اساس تحلیل او، ارز دیجیتال پرچمدار حدود 20 درصد طلا (به استثنای مالکیت بانک مرکزی و جواهرات) ارزش دارد. به همین دلیل است که بیت کوین یا حتی ارزهای دیجیتال نمی توانند از طلا پیشی بگیرند.البته این موضوع غیر ممکن نیست .»

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود 2.4 تریلیون دلار است در حالی که بیت کوین نزدیک به مرز 1 تریلیون دلار در نوسان است. این در مقایسه با طلا (5 تریلیون دلار) به نظر می رسد یک تحول در یک کار است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.