رییس سازمان فناوری اطلاعات: استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است

رییس سازمان فناوری اطلاعات: استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، اظهارات امیر ناظمی امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات طی تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود با بیان اینکه به رسمیت شناسی ارز دیجیتال یکسری الزامات دارد که ان الزمات باید رعایت شود، توضیح داد که «وزارت ارتباطات هشت ماه پیش تقاضای خود را در رابطه با این موضوع به دولت […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

اظهارات امیر ناظمی

امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات طی تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود با بیان اینکه به رسمیت شناسی ارز دیجیتال یکسری الزامات دارد که ان الزمات باید رعایت شود، توضیح داد که «وزارت ارتباطات هشت ماه پیش تقاضای خود را در رابطه با این موضوع به دولت داده است و این تقاضا به جلسات کمیسیون‌های دولت رفت و نهایتا در هیات وزیران مطرح شد که با ان موافقت نشد و بار دیگر به کمیسیون‌ها برگشت.

 

سازمان فناوری اطلاعات

 

ناظمی با اشاره به جلسه‌ی کمیسیون اقتصاد گفت:

در جلسه‌ی کمیسیون اقتصاد که دوشنبه هفته‌ی گذشته برگزار شد و اغلب وزرای مرتبط با موضوع و معاون‌های ان‌ها حضور داشتند، پیشنهادات ما برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال یک بار دیگر مطرح شد. امیر ناظمی

به گفته وی؛ چند چالش در بخش‌های مختلف پیش روی صنعت رمزارزی وجود دارد که یک بخش ان اقتصادی و مربوط به وزارت اقتصاد و امور دارایی است.

ناظمی در ادامه صحبت‌های خود افزود:

 در جلسه روز دوشنبه اقای دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی، نگاه مثبتی به پیشنهادات ما داشتند. همچنین بخش مهم دیگر مربوط به بانک مرکزی است که اقای همتی نیز موافق کلیات پیشنهادات در این زمینه بودند. امیر ناظمی

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه بیشترین مشکل را با وزارت نیرو داریم، اظهار کرد «در همان جلسه با اقای اردکانیان نیز صحبت کردیم، اما به بررسی همه بندها نرسیدیم و ادامه مباحث به جلسه هفته اتی کمیسیون موکول شد.

ناظمی ابراز امیدواری کرد که پس از جمع بندی موضوع در جلسه هفته اتی کمیسیون پیشنهادات وزارت ارتباطات به هیات وزیران برود.

ماینینگ در ساعات غیر پیک

رییس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه «پیشنهادات ما برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال چند مبنای اصلی دارد»، ادامه داد که «یکی از این مبناها استخراج ارز دیجیتال در ساعات غیر پیک است».

ناظمی ادامه داد «مبنای دیگر این است که در ساعات غیر پیک و در یک بازار رقابتی قیمت برق بدست اید نه اینکه که یک قیمت مشخص برای ان تعیین شود، به عبارت دیگر نیروگاه‌ها اجازه داشته باشند برق با قیمت رقابتی، نه قیمت شبکه و معین به متقاضیان بفروشند».

وی همچنین تصریح کرد:

در پیشنهاد ما قیمت برق را بازار عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، چراکه اگر قیمت معین باشد رقابت‌پذیری از این فعالیت گرفته می‌شود، به عبارت دیگر عرضه بر اساس تقاضا صورت می‌پذیرد و برق مازاد در ساعات غیر پیک با قیمت رقابتی عرضه می‌شود و طرف تقاضا نیز امکان انتخاب دارد. امیر ناظمی

ناظمی همچنین تسهیل سرمایه‌گذاری در قسمت نیروگاهی یا هر منبعی که بتواند به استخراج رمزارز کمک کند را از دیگر مبناهای پیشنهادات وزارت ارتباطات عنوان کرد. وی در رابطه با این موضوع تاکید کرد که «موارد ذکر شده پیش فرض‌های ما هستند که اگر وزارت نیرو بپذیرد فکر می‌کنیم مشکلی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در کشور وجود نداشته باشد».

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.