ریزش قیمت طلا به پایین‌ترین حد در ۸سال اخیر

ریزش قیمت طلا به پایین‌ترین حد در ۸سال اخیر

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلابرای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش، به 1712 دلار و 35 سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.5 درصد کاهش، به 1713 دلار و 40 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با پنج دلار و 80 سنت معادل 0.3 درصد کاهش، در 1723 دلار بسته شد در حالی که اواسط معاملات تا سطح 1757 دلار و 20 سنت پیش رفته بود.

بازده اوراق خزانه از بالاترین رکورد یک سال اخیر که هفته گذشته به آن صعود کرده بود، اندکی فاصله گرفت با این حال همچنان بالا مانده است. مقامات بانک مرکزی آمریکا همچنان نگرانیهای تورمی را کم اهمیت قلمداد می کنند.

طلاپناهگاه امن دارایی در برابر تورم است که نتیجه اجرای تدابیر مالی گسترده است اما بازده بالاتر اوراق قرضه، هزینه نگهداری این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد را افزایش می دهد و جذابیت سرمایه گذاری در آن را کمتر می کند.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد خود در چهار هفته اخیر ایستاد.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا اعلام کرد سنای آمریکا بررسی لایحه بسته کمک کرونایی 1.9 تریلیون دلاری پرزیدنت بایدن را هفته جاری آغاز می کند. بازار همچنان به تحولات مربوط به این بسته متمرکز مانده است.

آمار اقتصادی جدید نشان داد فعالیت بخش تولید آمریکا در فوریه با افزایش سفارشهای جدید، به بالاترین میزان در سه سال اخیر افزایش یافت.

بانک مرکزی اروپا هفته گذشته با وجود افزایش هزینه های استقراض در بازارهای مالی، روند خرید اوراق قرضه را کاهش داد و تردیدهایی را نسبت به روند احیای اقتصاد آسیب دیده منطقه یورو برانگیخت.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه 0.8 درصد کاهش یافت و به 1084.5 تن رسید که پایینترین میزان از ماه مه سال 2020 بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 1.6 درصد کاهش، به 26 دلار و شش سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش، 2345 دلار و 67 سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.8 درصد کاهش، به 1175 دلار رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.