ریابکوف: نشست بعدی درباره برجام، اواخر جولای برگزار می‌شود

ریابکوف: نشست بعدی درباره برجام، اواخر جولای برگزار می‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، “سرگئی ریابکوف” معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد نشست مدیران سیاسی وزارت امور خارجه کشورهای شرکت کننده در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، یعنی کشورهای روسیه، چین، آلمان ، انگلیس، فرانسه و ایران، احتمالاً در تاریخ 28 جولای (6 مردادماه) در وین برگزار خواهد شد. وی در […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، “سرگئی ریابکوف” معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد نشست مدیران سیاسی وزارت امور خارجه کشورهای شرکت کننده در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، یعنی کشورهای روسیه، چین، آلمان ، انگلیس، فرانسه و ایران، احتمالاً در تاریخ 28 جولای (6 مردادماه) در وین برگزار خواهد شد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: «واقعیت این است که این نشست در آینده بسیار نزدیک انجام میشود، به احتمال زیاد در تاریخ 28 جولای. البته در مورد این تاریخ به طور صددرصد اطمینان ندارم، ولی این نشست حدود همین تاریخ خواهد بود.»

ریابکوف در پاسخ به سئوال دیگری اعلام کرد که در حال حاضر وظایف پیش روی متخصصان نظامی روسیه در ونزوئلا به پایان رسیده و امکان بازگشت آنها بستگی به مورد نیاز بودن حضور آنها برای خدمات فنی دارد و  اگر اوضاع به گونهای باشد که بار دیگر به وجود آنها نیاز باشد، متخصصان نظامی روسیه به ونزوئلا باز خواهند گشت.

روسیه خواستار کاهش وابستگی جامعه جهانی به سیستم مالی تحت کنترل آمریکاست

سرگئی ریابکوف همچنین در سخنرانی خود در نشست گروه دوستی حقوق بین الملل در کاراکاس اعلام کرد که روسیه از جامعه جهانی می‌خواهد تا وابستگی خود به سیستم مالی بین المللی که در حال حاضر تحت کنترل آمریکا قرار دارد و دلار ارز اصلی آن به شمار می رود را کاهش دهد.  

معاون وزیر خارجه روسیه گفت : «ما باید از خود در برابر سیاستهای تحمیل شده که آمریکا با استفاده از دلار و سیستم بانکی این کشور اعمال می کند دفاع کنیم. ما باید در این زمینه استقلال عمل داشته باشیم، باید از سیستم‌های مالی و ارزهای ملی در مبادلات بازرگانی بین خود استفاده کنیم.»

وی یادآور شد: « وضعیت به وجود آمده کنونی پیرامون ونزوئلا نمونه‌ای از وابستگی به سیستم بانکی کشورهای غربی است و در اختیار گرفتن بی پایه و اساس دارایی‌های کشورهای دیگر نزد بانک‌های غربی را به خوبی نشان می دهد. این یکی از نمونه‌هایی از سیاست گسترده استفاده از بحران‌های تحریک‌آمیز برای تغییر دولت‌هایی نامطلوب از دیده آمریکا و جایگزین کردن سیاستمداران برگزیده از سوی مقامات واشنگتن در سایر کشورها است. این اقدام آمریکا و متحدانش ثابت میکند که آنها سعی دارند تا یک نظام حقوقی تک قطبی در جهان به وجود آورند که قابل اطمینان نیست. ما بر این عقیده هستیم که نظام حاکم بر جهان باید چندقطبی وسازنده باشد و از سوی کشور خاصی دیکته نشود.»

لازم به یادآوری است که ریابکوف 20 الی 22 جولای (30 و 31 تیرماه) برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و دیدار و گفتگو با مقامات بلندپایه ونزوئلا، در کاراکاس به سر می‌برد. اجلاس کشورهای عضو گروه دوستی حقوق بین الملل نیز در حاشیه این نشست برگزار شده است.

برچسب‌ها