ریابکوف: اینستکس و راکتور اراک در کمیسیون برجام مطرح خواهند شد

ریابکوف: اینستکس و راکتور اراک در کمیسیون برجام مطرح خواهند شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «سرگی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه اعلام نمود که مکانیزم پرداخت «اینستکس» و موضوع رآکتور آب سنگین اراک در ایران موضوعات اصلی دیدار کمیسیون مشترک برجام در وین خواهند بود. وی در ادامه افزود که موضوع اینستکس نیز مطرح خواهد شد، اما موضوعات بسیار دیگری نیز […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «سرگی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه اعلام نمود که مکانیزم پرداخت «اینستکس» و موضوع رآکتور آب سنگین اراک در ایران موضوعات اصلی دیدار کمیسیون مشترک برجام در وین خواهند بود.

وی در ادامه افزود که موضوع اینستکس نیز مطرح خواهد شد، اما موضوعات بسیار دیگری نیز بررسی خواهند شد. تمام طرح ها و پروژه‌هایی که اجرای آن‌ها ادامه دارد و با مشکلاتی روبرو هستند از جمله آنچه با تهدیدهای آمریکایی ها و کاربرد مستقیم تحریم ها مرتبط است–فردو، اراک – و باقی مسائل از این نوع موضوعات مطرح خواهند شد.

کمیسیون مشترک برجام قرار است که روز یکشنبه در وین برگزار شود.

وی که در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین صحبت می‌کرد، گفت:«آنچه به تولید آب سنگین در ایران مربوط می‌شود،سطح آن آنقدر بالا نیست که بتواند به یک مشکل حاد و داغ مبدل شود و به تصمیم‌گیری فوری نیاز داشته باشد».