رکورد جدید خرید پیتزا با بیت کوین بر بستر شبکه لایتنینگ

رکورد جدید خرید پیتزا با بیت کوین بر بستر شبکه لایتنینگ
خلاصه اخبار

این هفته بیش از ۱۵۰ نفر با استفاده از شبکه لایتنینگ موفق به خرید پیتزا شدند!

به گزارش سیگنال به نقل از ارزنگار، فولد (Fold) یک استارتاپ فین‌تک و فعال در زمینه پرداخت با ارزهای دیجیتال است. این استارتاپ به تازگی از وب‌سایت خرید دومینوز پیتزا با بیت کوین رونمایی کرده است. در این وب‌سایت، فولد پرداخت‌های دلاری را از طرف کاربران شبکه لایتنینگ به انجام می‌رساند. ویل ریوس (Will Reeves) مدیر ارشد محصول استارتاپ فولد است. او در این باره می‌گوید: «ما می‌کوشیم بیت کوین را دوباره جذاب کنیم و نشان دهیم که شبکه لایتنینگ به نقطه‌ای رسیده که می‌تواند وارد جریان اصلی تراکنش‌های بیت کوینی شود.»
اولیکیشن تحت وب فولد قصد دارد طی ۶ ماه آینده، کسب‌وکارهای مختلفی را تحت پوشش قرار دهد که برای نمونه می‌توان به استارباکس و نیز اوبر اشاره کرد. استارتاپ فولد از سوی مشتریان سفارش داده و بیت کوین ارسالی از سوی مشتریان را در قالب پول رسمی به این کسب‌وکارها پرداخت می‌کند. البته هنوز جزییات بیشتری درباره مدل کسب‌وکار فولد مشخص نشده است.

آقای ریوز می‌گوید: «متوسط هر خرید، ۲۵ دلار است. از آنجا که متوسط پرداخت‌ها در شبکه لایتنینگ معمولا کمتر از ۵ دلار است، این سامانه جدید می‌تواند نقش قابل توجهی در افزایش حجم تراکنش‌ها در این شبکه داشته باشد.»
بر اساس گزارش وان‌ال‌ام، شبکه لایتنینگ این هفته توانست رکورد جدیدی را ثبت کند. بیش از ۲۶ هزار پرداخت با حجم حدود ۲/۴ میلیون دلار، رکورد جدیدی بود که افزایشی ۳۹ درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد. جالب اینجاست که سفارش‌های ثبت شده از ایالت‌های مختلف آمریکا بوده است.
استارتاپ فورد قصد دارد در گام بعدی به سراغ انتشار اپلیکیشن ویژه گوشی هوشمند این سامانه برود. فورد در حال حاضر هر ماه ۱۵۰۰ مشتری دارد و از زمان انتشار اولین نسخه محصولش در سال ۲۰۱۴، در مجموع ۳۵۰۰۰ تراکنش بیت کوینی را تجربه کرده است.
آقای ریوز می‌گوید: «بزرگ‌ترین مانع، ایجاد یک کیف پول جدید در شبکه لایتنینگ بود. ظاهرا از حدود ۱۵۰۰ سفارش فرود، نرخ تبدیل مشتریان فقط ۱۰ درصد بود که دشواری استفاده از کیف‌های پول دارای قابلیت استفاده از شبکه لایتنینگ اصلی‌ترین دلیل این مشکل به شمار می‌رفت.
آقای ریوز می گوید که فورد به دنبال همکاری با استارتاپ کازا (Casa) است. به این ترتیب امکان درهم‌آمیزی افزونه مرورگر کازا به منظور امکان‌دهی به دارندگان گره‌های سخت‌افزاری در شبکه برای خرید پیتزا نیز فراهم می‌شود.
مدیران استارتاپ فورد بر این باورند که برای رشددهی اکوسیستم شبکه لایتنینگ نه تنها باید محصولی عالی را عرضه کرد، بلکه آموزش کاربران نیز نقش مهمی دارد. فورد قصد دارد به این مورد نیز توجهی جدی داشته باشد. گفتنی است فورد ظاهرا تنها استارتاپی است که با هدف جذب کاربران بیشتر به شبکه لایتنینگ فعالیت می‌کند.