رکوردزنی مجدد فلز زرد

رکوردزنی مجدد فلز زرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، هر اونس طلا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته و پس از سخنرانی یکی از مقامات فدرال رزرو رکوردی شش ساله را شکست. تحلیلگران و فعالان بازار انتظار افزایش دوباره قیمت طلا را در هفته اینده دارند. در این میان نیز پاول رییس فدرال رزرو مجددا مورد هدف فشارهای […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، هر اونس طلا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته و پس از سخنرانی یکی از مقامات فدرال رزرو رکوردی شش ساله را شکست. تحلیلگران و فعالان بازار انتظار افزایش دوباره قیمت طلا را در هفته اینده دارند.

در این میان نیز پاول رییس فدرال رزرو مجددا مورد هدف فشارهای کاخ سفید قرار گرفته است. ترامپ همچون روندی که در ماه‌های گذشته نیز سابقه دارد، روز جمعه از تعلل فدرال رزرو در کاهش نرخ بهره انتقاد کرد. امری که می‌تواند، خریداران بیشتری را روانه بازار طلا کند.

در تازه‌ترین نظرسنجی سایت کیتکو درباره نوسان هفتگی طلا در هفته اینده، به‌ نظر می‌اید متخصصان و تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت و معامله‌گران خرد مین‌استریت درباره روند قیمتی اونس طلا در هفته اینده اتفاق نظر دارند.

این هفته نظرسنجی وال‌استریت با حضور ۱۲ کارشناس برگزار شد که هشت نفر از انها معادل ۶۷ درصد شرکت‌کنندگان رای بر افزایشی بودن قیمت این پناهگاه امن دارایی دادند. سه نفر از این رای‌دهندگان بر توقف روند افزایشی طلا و معکوس شدن شیب نمودار قیمتی هر اونس طلا نظر داشتند؛ این تعداد معادل با ۲۵ درصد از کل رای‌ها بود. یک نفر با‌قی‌مانده نیز نظر بر روندی خنثی در هفته پیش‌رو داشت.

۶۴۳ نفر در نظرسنجی مین‌استریت شرکت کردند و در این نظرسنجی نیز اکثریت شرکت‌کنندگان نمودار قیمتی فلز زرد را در هفته اینده صعودی حدس زده‌اند. ۴۷۷ نفر از شرکت‌کنندگان که معادل با ۷۴ درصد کل شرکت‌کنندگان است رای به افزایشی بودن قیمت فلز گرانبها در هفته اینده داده‌اند. ۹۶ نفر از شرکت‌کنندگان که ۱۵ درصد از شرکت‌کنندگان مین‌استریت را تشکیل می‌دادند پیش‌بینی کردند که ارزش طلا در هفته اینده کاهش خواهد یافت. سهم رای‌دهندگان به خنثی بودن قیمت در نظرسنجی مین‌استریت تقریبا به اندازه همین سهم در نظرسنجی وال‌استریت است؛ با اینکه تعداد تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی انلاین مین‌استریت به طرز قابل‌توجهی بیشتر از شرکت‌کنندگان نظرسنجی وال‌استریت بود، اما نتایج این دو نظرسنجی هم‌خوانی قابل توجهی دارد. این همراهی نظرات حاکی از انتظار فعالان بازار درباره افزایش قیمت طلا در اینده‌ای نزدیک است.

دو عامل افزایش اونس

طلا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته بعد از دریافت سیگنال‌های کاهشی نرخ بهره توسط جان ویلیامز، رییس فدرال رزرو نیویورک، با عبور از مرز ۱۴۵۰ دلار، رکوردی شش ساله را شکست. اما گویا این فلز زرد فعلا قصد عقب‌نشینی را ندارد و قصد شکستن رکوردهای تازه‌ای را دارد. برخی کارشناسان نظرات شدیدتری در مورد روند قیمت فلز زرد در هفته‌های پیش‌رو را دارند. این کارشناسان نه تنها نمودار قیمت فلز زرد را افزایشی می‌دانند، بلکه انتظار رکوردشکنی مجدد ان در هفته‌های اتی را دارند.

سیگنال‌های کاهشی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، به‌خصوص سخنرانی روز پنج‌شنبه ویلیامز و بالاگرفتن احتمال کاهش نرخ بهره در نشست اخر ماه فدرال رزرو و افزایش تنش در خلیج فارس دو عامل افزایش تقاضا و ادامه جهش قیمتی طلا است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها