روی چه آلتکوین هایی سرمایه گذاری کنیم؟ بهترین آلت کوین های زیرِ یک دلار در سال ۲۰۱۹

روی چه آلتکوین هایی سرمایه گذاری کنیم؟ بهترین آلت کوین های زیرِ یک دلار در سال ۲۰۱۹
خلاصه اخبار

اگر قصد دارید در بازار کریپتو سرمایه گذاری کنید اما سرمایه خرید کریپتو هایی گران قیمت مانند بیت کوین و اتریوم را ندارید، به یاد داشته باشید که تعداد زیادی جایگزین ارزان وجود دارد که می توانند سرمایه گذاری رضایت بخش و آینده داری باشند.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، در مقاله امروز به تعدادی از بهترین آلتکوین های زیر یک دلار که می توان برای سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاری کرد، نگاه خواهیم کرد.

ریپل (Ripple)

ریپل به آرامی موقعیت خود را تا جایگاه دوم از لحاظ حجم بازار بالا برده است و بعد از بیت کوین قرار گرفته است. کوین XRP به نسبت دیگر ارزهای دیجیتال برای هدف متفاوتی طراحی شده است و هدف پلتفرم آن به جای کاربران منفرد، موسسات مالی بزرگ می باشد.

XRP در حال حاضر تراکنش های بین مرزی را مقدور می سازد و این تراکنش ها را ارزان و فوری می سازد. شرکت ریپل لیست بلندی از مشارکت ها با تعداد زیادی از بانک ها و سرویس های پرداخت برجسته از سراسر جهان دارد. در حالی که احتمال مشاهده رشد خیره کننده XRP و اوج گرفتن قیمت آن تا صد دلار کم است اما یقینا پتانسیل رسیدن به قیمت یک دلار را در آینده ای نزدیک دارد. حجم بازار XRP در حال حاضر ۱۲۷۹۴۶۴۲۲۳۹ دلار است و با قیمت ۰.۳۱۰۴۸۹ دلار ترید می شود.

استلار (Stellar Lumens)

استلار یک ارز دیجیتال است که برای تسهیل پرداخت های بین مرزی ایجاد شده است اما بر خلاف XRP، بر کاربران فردی متمرکز است. کارمزد پردازش استلار برای ۶۰۰۰۰۰ تراکنش تنها یک سنت می باشد. همچنین سرعت پردازش آن ۵ ثانیه می باشد.

پروتکل اختصاصی اجماع استلار فرآیند تولید بلاک این ارز دیجیتال را مدیریت می کند که در مقایسه با پروتکل گواه اثبات کار (proof of work) بیت کوین بسیار انرژی کمتری مصرف می کند. این پروژه تعدادی همکاری معروف مانند همکاری با IBM را ایجاد کرده و توسط بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی پشتیبانی می شود.

اگرچه حجم بازار این ارز دیجیتال قابل ملاحظه است و حدود ۱.۵۳ میلیارد دلار می باشد اما این ارز دیجیتال زیر یک دلار و با قیمت ۰.۰۸۰۳۰۹ دلار معامله می شود. بر طبق سایت CoinMarketCap در حال حاضر XLM در رده نهم از لحاظ حجم بازار قرار دارد.

ترون (Tron)

ترون یک پلتفرم بلاک چین محور است که متمرکز بر انتشار محتوا می باشد و سبب ایجاد و انتشار رایگان محتوای آنلاین بدون نیاز به شخص ثالث می شود. ترون همچنین مالک جدید BitTorrent می باشد که از این به بعد برای ایجاد گزینه های تورنتینگ غیر متمرکز امن مورد استفاده قرار می گیرد.

این پلتفرم همچنین MainNet خود را سال گذشته راه اندازی کرد و الگوریتم TPOS آن، پردازش تراکنش ها را بسیار سریع تر از اتریوم امکان پذیر می کند. حالت پهنای باند محور آن کارمزد های بسیار پایینی را برای عملکرد های شبکه در امر انتقال فراهم می آورد.

حجم بازار TRX حدود ۱۶۰۸۳۵۳۷۷۱ دلار است و از لحاظ حجم بازار در رده ۸ قرار دارد. در زمان این نوشتار ارزش یک کوین TRX ۰.۰۲۴۱۲۰ دلار است که قیمت آن برای سرمایه گذارانی که بودجه زیادی ندارند، مناسب می باشد.

کاردانو (Cardano)

کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند برای اجرای برنامه های غیر متمرکز (dApps) می باشد که شبیه اتریوم کار می کند اما یک معماری لایه بندی شده را جهت امنیت بیشتر ارائه می دهد. ادعا می شود که کاردانو اولین پروژه بلاک چینی است که بر اساس تحقیق دانشگاهی و علمی و نظر همکاران بنیان گذاری شده است.

سیستم بی نظیر آن، صرافی ADA را بر روی لایه ای جدا از لایه قرارداد هوشمند مدیریت می کند. توسعه و تامین بودجه این پروژه از سال ۲۰۱۵ توسط شرکت هنگ کنگی IOHK و شرکت ژاپنی Emurgo صورت گرفته است.

کوین ADA در حال حاضر از لحاظ حجم بازار در رده دوازدهم قرار دارد و حجم بازار آن ۱۱۱۶۲۶۶۶۵۵ دلار می باشد و در حال حاضر هر کوین ADA با قیمت ۰.۰۴۳۰۵۴ دلار معامله می شود.

آیوتا (IOTA)

این ارز دیجیتال پروژه ای است که متمرکز بر استفاده از اینترنت اشیا است. آنچه که آیوتا را منحصر به فرد می کند این است که مانند دیگر کریپتو ها از بلاک چین استفاده نمی کند، بلکه در عوض متکی به یک معماری جدید به نام Tangle می باشد.

Tangle یک نمودار غیر مدور مستقیم است که برای حفظ دفتر کل مورد استفاده قرار می گیرد و کوین MIOTA را توزیع می کند. این سیستم بی نظیر، راه حل هایی را برای مشکلاتی که امروزه فضای بلاک چین را تار کرده اند، ارائه می دهد. مشکلاتی مانند مقیاس پذیری و کارمزد بالای تراکنش از این جمله هستند. این پلتفرم سیستمی دارد که در آن هر چه تعداد کاربران بیشتر باشد، سرعت تراکنش بالاتر می رود. آیوتا کاربرد ها و استفاده های زیادی در بخش های متنوع دارد.

انتظار می رود که تعداد ابزار های متصل به اینترنت در تقریبا دو سال آینده بسیار زیاد شود که آیوتا پتانسیل زیادی در این زمینه دارد. حجم بازار MIOTA ۷۹۰۱۶۲۹۳۰ دلار می باشد و قیمت معامله آن در حال حاضر ۰.۲۸۴۲۷۹ دلار می باشد. این ارز دیجیتال از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۱۴ قرار دارد.

نم (NEM)

نم یک محیط قرارداد هوشمند است که می تواند برای ایجاد پلتفرم های دیگر و برنامه هایی برای استفاده سازمانی مورد استفاده قرار بگیرد. این پروژه متفاوت از دیگر پلتفرم های dApp است و به جای استخراج از یک سیستم درو (harvesting) استفاده می کند و از پروتکل گواه اثبات اهمیت (proof of importance) برای ایجاد ماینر بلاک بعدی استفاده می کند.

تراکنش های نم زمان تایید سریع، مقیاس پذیری بالا و کارمزد شبکه خیلی پایینی دارند. همچنین باید توجه داشت که نم انرژی بسیار کمتری از بیت کوین برای مدیریت یک نود یا همان harvest مصرف می کند.

قیمت نم در حال حاضر ۰.۰۴۱۷۶۵ دلار است و حجم بازار آن نیز ۳۷۵۸۸۶۹۷۵ دلار می باشد. این ارز دیجیتال در حال حاضر از لحاظ حجم بازار در جایگاه ۱۹ قرار دارد.

تزوس (Tezos)

تزوس یک پلتفرم بلاک چینی است که به عنوان یک شبکه همتا به همتا، توزیع شده و بدون مجوز ایجاد شده و برای گسترش قرارداد هوشمند طراحی شده است. در حالی که ایده آن شبیه اتریوم و دیگر پلتفرم های dApp است اما یک تفاوت اساسی با آنها دارد و آن این است که سهامداران (stakeholders) بر پروتکل کنترل دارند.

این مدیریت روی زنجیره، سهامداران را قادر به تصمیم گیری در مورد ارتقا ها و پیاده سازی هایی می کند که بر روی شبکه اتفاق خواهد افتاد. کوین این پلتفرم یعنی XTZ یا Tezzies دارای حجم بازار ۲۶۶۱۷۲۹۰۷ دلار می باشد. قیمت یک کوین XTZ در لحظه این نوشتار ۰.۴۳۸۱۵۳ دلار می باشد و از لحاظ حجم بازار در رده ۲۱ قرار دارد.

کلام آخر

این لیستی از برجسته ترین آلتکوین هایی بود که قیمت زیر یک دلار دارند و پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در امسال دارند. اما سود و ضرر سرمایه گذاری و انتخاب این آلتکوین به عهده خود کاربر می باشد، بنابراین در انتخاب آلتکوین ها برای سرمایه گذاری حتما مطالعه و بررسی های لازم را انجام بدهید.