رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری از نگاه اینوستینگ

رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری از نگاه اینوستینگ
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، پیش بینی می شود تشدید جنگ تجاری بین امریکا و چین همچنان مهمترین نگرانی سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای اتی باشد. چین روز شنبه اعلام کرد که به شدت مخالف تصمیم واشنگتن برای اعمال تعرفه بر 550 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی است و نسبت به […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، پیش بینی می شود تشدید جنگ تجاری بین امریکا و چین همچنان مهمترین نگرانی سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای اتی باشد.

چین روز شنبه اعلام کرد که به شدت مخالف تصمیم واشنگتن برای اعمال تعرفه بر 550 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی است و نسبت به تبعات اقدامات نادرست ایالات متحده هشدار داده است.

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا وعده داده است تا تعرفه 5 درصدی بیشتری را علیه 550 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی وضع خواهد کرد.

دومین رویداد مهم هفته جاری ، برگزاری نشست رهبران گروه 7 در فرانسه است. این نشست طی روزهای 24 تا 26 اوت در شهر بیاریتس فرانسه برگزار می شود.

به نظر می رسد مسایل مهمی از جمله تغییرات اب و هوایی، تنش های تجاری در عرصه بین المللی و ایران و روسیه از مهمترین موضوعاتی است که رهبران گروه 7 در این نشست درباره ان رایزنی خواهند کرد.

سومین رویداد مهم، انتشار امارهای مهم اقتصادی امریکا است. طی روزهای اینده قرار است شاخص هزینه های مصرف کننده، سرمایه گذاری تجاری و میزان ذخایر انبارهای امریکا منتشر شود. پیش بینی ها نشان می دهد رشد اقتصادی امریکا در سه ماه دوم امسال به 2.1 درصد رسیده است. این رقم در سه ماه نخست امسال به 3.1 درصد رسیده بود.

امارهای اقتصادی امریکا می تواند تاحد زیادی این مساله را روشن کند که جنگ تجاری با چین چه تبعاتی برای ایالات متحده به همراه داشته است.

چهارمین رویداد مهم هفته جاری، انتشار امارهای تورم منطقه یورو است. نگرانی های زیادی وجود دارد که المان بزرگترین اقتصاد منطقه یورو در سه ماه سوم امسال با رکود روبرو شود. امارهای تورم اروپا تا حد زیادی این مساله را مشخص خواهد کرد که ایا منطقه یورو نیازی به سیاست های انبساطی پولی بیشتر از سوی بانک مرکزی اروپا نیاز خواهد داشت یا نه.

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز انتشار امارهای مربوط به عملکرد مالی تعداد دیگری از شرکتهای بزرگ امریکایی خواهد بود. پیش بینی می شود تنش های تجاری با چین تاثیر منفی زیادی بر درامد و سود شرکتهای امریکایی داشته است.