رویترز: آمریکا معافیت تحریمی همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید می‌کند

رویترز: آمریکا معافیت تحریمی همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید می‌کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، خبرگزاری  ادعا کرده که واشنگتن قصد دارد به شرکت‌های روس، چینی و اروپایی اجازه دهد به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران (غیر اشاعه‌ای) ادامه دهند. بر اساس گزارش دو منبع رویترز، این اقدام از طریق تمدید معافیت‌های تحریمی صورت خواهد گرفت. واشنگتن بعد از خروج از برجام در […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، خبرگزاری  ادعا کرده که واشنگتن قصد دارد به شرکت‌های روس، چینی و اروپایی اجازه دهد به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران (غیر اشاعه‌ای) ادامه دهند.

بر اساس گزارش دو منبع رویترز، این اقدام از طریق تمدید معافیت‌های تحریمی صورت خواهد گرفت.

واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک‌آمیز علیه ایران دست زده و تحریم‌های گسترده‌ای را علیه تهران وضع کرده است.

جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال «صبر راهبردی» را در دستور کار قرار داد و به طرف‌های توافق هسته‌ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می‌دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای عمل کنند.

پس از گذشت یک‌سال، تهران در سه‌گام از تعهدات هسته‌ای خود به برجام کاسته و اعلام کرده که با توجه به عملکرد طرف‌های غربی، گام چهارم نیز در راه است.