رونمایی از نشان تجاری «بیمه زندگی باران»

رونمایی از نشان تجاری «بیمه زندگی باران»
خلاصه اخبار

آیین معارفه سهام و رونمایی از نشان تجاری بیمه «زندگی باران» چهارشنبه شب گذشته با حضور جمعی از هیات موسس، فعالان بازار سرمایه، مدیرکل نظارت بربیمه‌های زندگی و مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران و مدیران عامل بیمه‌های بازرگانی برگزار شد

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، او ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی در ایران را ۳۵/ ۰ درصد اعلام کرد و گفت: این عدد در دنیا ۳۳/ ۳ درصد است. هادی میانگین رشد حق بیمه در دوره زمانی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ بیمه‌های زندگی کشور را ۴۳ درصد عنوان کرد و گفت: چنانچه همین روند طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ ادامه یابد قابل‌پیش‌بینی است که درانتهای دوره حق بیمه تولیدی بیمه‌های زندگی به ۱۹۶ هزار میلیارد ریال افزایش یابد و سهم این رشته بیمه‌ای از کل پرتفوی صنعت به ۲۲ درصد برسد.

وی سهم بیمه زندگی باران از این پرتفوی را طبق برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌ها یک هزار میلیارد ریال حق بیمه عنوان کرد و گفت: بیمه زندگی باران در نظر دارد تا پایان سال ۱۴۰۰ سهم شایسته‌ای دربازار بیمه‌های زندگی جذب کند. هادی بیمه‌های عمر زمانی – عمر و پس‌انداز- عمر و سرمایه‌گذاری و عمر مستمری را محصولات بیمه زندگی باران اعلام کرد و گفت: یکی از مزیت‌ها و ویژگی‌های این محصولات اختیار بیمه‌گذار در انتخاب مسیر سرمایه‌گذاری‌های ذخایر ریاضی است. هادی ادامه داد: طبق آیین‌نامه‌های شورای‌عالی بیمه ذخایر بیمه‌های عمر در بازار سرمایه – سپرده‌های بانکی و اوراق مشارکت دولتی- باید سرمایه‌گذاری شود که هر کدام ریسک مربوط به خود را دارد. وی افزود: در بیمه زندگی باران بیمه‌گذار می‌تواند در ابتدای صدور بیمه‌نامه و خرید سرمایه انتخاب کند که ذخایر آن در کدام یک از بازارها سرمایه‌گذاری شود که این انتخاب بستگی به میزان ریسک‌پذیری افراد دارد.

او همچنین از ارائه بیمه‌های تکمیلی به صندوق‌های بازنشستگی خبر داد و گفت: بیمه زندگی باران برای ورود به دنیای صندوق‌ها و تکمیل سرمایه بازنشستگان و مستمری‌بگیران برنامه و محصولات خاصی دارد. همچنین حسین عبده‌تبریزی، رئیس پیشین بورس اوراق بهادار و استاد دانشگاه سخنران بعدی این مراسم بود. او با نگاه به آمارهای کلان بیمه‌های زندگی گفت: آمارها و گزارش‌ها از ۸۶ کشور در حال توسعه نشان می‌دهد، در کشورهایی که نهادهای نظارتی محکم‌تری دارند تاثیر بیمه‌ها بر رشد اقتصادی بیشتر است. عبده تبریزی با بیان اینکه اقتصاد بدون بیمه کمتر قابل اتکاست، افزود: بیمه‌های عمر وجوه بلندمدت و پایداری برای توسعه تامین می‌کنند که این پول پایدار می‌تواند در زیرساخت‌ها صرف شود. او بیمه‌گران را سرمایه‌گذاران محافظه‌کار معرفی کرد و گفت: منابع بیمه‌های عمر در پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری می‌شود و می‌تواند در نهایت سود کافی برای ذی‌نفعان بیمه‌نامه ذخیره کند.

منبع: donya-e-eqtesad.com