رونق کسب وکار تنها راه حل مشکلات بودجه‌ای کشور است

رونق کسب وکار تنها راه حل مشکلات بودجه‌ای کشور است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس کاهش وابستگی بودجه به نفت یا به صفر رساندن آن را یک آرزو خواند و گفت: این موضوع در سیاست های برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم مورد تاکید قرار گرفته است. حسینی افزود: حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی، دال […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس کاهش وابستگی بودجه به نفت یا به صفر رساندن آن را یک آرزو خواند و گفت: این موضوع در سیاست های برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم مورد تاکید قرار گرفته است.

حسینی افزود: حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی، دال بر این موضوع بوده که از سرمایه میان نفتی برای آیندگان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در مجلس با توجه به شرایط کشور و در زمان ارائه لایحه بودجه از سوی دولت، شرایط و تحریم های آمریکا را به صورت استراتژی مطرح کردیم تا به دشمن اعلام کنیم ما نیازی به نفت نداریم که شما بخواهید آن را تحریم کنید.

این نماینده مجلس با تصریح بر وجود ظرفیت های ویژه برای اداره کشور عنوان کرد: مقام معظم رهبری اصلاح ساختار بودجه ای را مطرح و بر آن تاکید کردند اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد: با توجه به سناریوهای دولت و میزان درآمدهای وصولی در این سه ماهه از حوزه تملک دارایی های سرمایه، نهایتاً به این جمع بندی رسیدیم که باید به سمت اصلاح و تأمین منابع بودجه از محل های دیگر حرکت کنیم.

حسینی با تأکید بر لزوم کاهش هزینه های کشور بیان داشت: تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور، فراهم کردن فضای کسب و کار برای اشتغال خرد و متوسط است تا از محل عایدی آن بتوانیم مالیات بر درآمد، ارزش افزوده و سرمایه را بخش خصوصی را فعال کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خاتمه بر کاهش حجم دولت تأکید کرد و گفت: در این صورت ضمن اداره کشور، رفاه نیز به مردم باز خواهد گشت.