روند صعودی قیمت طلا در بلندمدت قطعی است

روند صعودی قیمت طلا در بلندمدت قطعی است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد نیوز، قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت با کاهش 42/0 درصدی روبرو شده است. روند کاهشی قیمت جهانی طلا که از روز پنج‌شنبه آغاز شده بود، در معاملات روز گذشته هم ادامه یافت و به این ترتیب بازار طلا در مسیر ثبت اولین کاهش هفتگی طی پنج هفته […]

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد نیوز، قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت با کاهش 42/0 درصدی روبرو شده است. روند کاهشی قیمت جهانی طلا که از روز پنج‌شنبه آغاز شده بود، در معاملات روز گذشته هم ادامه یافت و به این ترتیب بازار طلا در مسیر ثبت اولین کاهش هفتگی طی پنج هفته اخیر قرار گرفت. با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد این فلز گران‌بها بالاترین رشد ماهانه از ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون را ثبت کرده است.

پیش‌بینی آینده قیمت طلا از نگاه تحلیلگران اقتصادی

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا تحت تاثیر افت احتمالی شاخص سهام در بازارهای بین‌المللی با افزایش روبرو خواهد شد. گروهی از تحلیلگران بازار طلا نیز معتقدند که قیمت طلا ممکن است در کوتاه‌مدت با اصلاح روبرو شود ولی در بلند مدت روند قیمت صعودی خواهد بود. به اعتقاد برخی تحلیلگران نیز بهبود اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به اقتصاد جهانی می‌‌تواند موجب کاهش تقاضا و قیمت جهانی طلا شود.

در آخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت در مورد روند صعودی بازار طلا توافق نظر داشتند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در لاسال فیوچرز گروپ، اعلام کرد در شرایط فعلی قصد دارد بخشی سود ناشی از سرمایه‌گذاری بر روی طلا را از بازار خارج کند. با این حال به گفته او انتظار می‌رود قیمت طلا روند روبه‌رشد خود را حفظ کند.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی که طی چند هفته گذشته به بازار طلا بدبین بوده است، می‌گوید: در هفته پیش رو بازار طلا با اصلاح قیمت مواجه خواهد شد. با این حال این مساله تغییری در چشم‌انداز صعودی او در مورد بازار طلا ایجاد نمی‌کند.

پیش‌بینی روند قیمت طلا | نظرسنجی کیتکو

تازه ترین نظرسنجی کیتکو درباره مسیر قیمت طلای جهانی در روزهای آینده نتایج جالبی به همراه داشته است. براساس تین نظرننجی دو نسخه‌ای که از تحلیلگران باسابقه وال‌استریت و خرده‌فروشان فعال مین‌استریت گردآوردی می‌شود؛ درحالی‌که از خوش‌بینی تحلیلگران وال‌استریت در مورد آینده کوتاه‌مدت قیمت طلا کاسته شده، سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت همچنان به روند روبه‌رشد بازار فلز زرد امیدوار هستند.

نگرانی‌ها از آهسته شدن رشد اقتصادی جهان به دنبال تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین موجب شد قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه به بالاترین سطح شش سال گذشته برسد. اما در انتها قیمت فلز زرد در 1520 دلار بسته شد و افت هفتگی 42/0 درصدی را پس 4 هفته صعودی به ثبت رساند.

در نظرسنجی این هفته 15 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده‌اند که 6 نفر معادل 40 درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. 6 نفر دیگر نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آتی با کاهش همراه خواهد بود و 3 نفر معادل 20 درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش در نظرسنجی از خرده‌فروشان مین‌استریت نیز 1203 نفر شرکت کردند که 762 نفر معادل 63 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. از سوی دیگر 258 نفر معادل 22 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می‌شود و 183 نفر معادل 15 درصد نیز پیش‌بینی کردند قیمت طلا تغییر محسوسی نخواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها