روسیه یک مرکز مالی مبادله ارزهای دیجیتال در مرز چین ایجاد خواهد کرد!

روسیه یک مرکز مالی مبادله ارزهای دیجیتال در مرز چین ایجاد خواهد کرد!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، بر اساس گفته های Leonid Petukhov، رییس اژانس سرمایه‌گذاری و صادرات خاور دور (IPA)، طرح ایجاد یک مرکز مالی فرا ساحلی در جزیره بولشوی اوسوریسکی (Bolshoy Ussuriysky) در حال بررسی است. این جزیره در مرز بین روسیه و چین قرار گرفته است و قرار است به گلوگاه مبادلات […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بر اساس گفته های Leonid Petukhov، رییس اژانس سرمایه‌گذاری و صادرات خاور دور (IPA)، طرح ایجاد یک مرکز مالی فرا ساحلی در جزیره بولشوی اوسوریسکی (Bolshoy Ussuriysky) در حال بررسی است. این جزیره در مرز بین روسیه و چین قرار گرفته است و قرار است به گلوگاه مبادلات ارزهای دیجیتال و سایر عملیات مالی تبدیل شود.

در انجمن بین‌المللی اقتصادی که به تازگی در شهر سن پترزبورگ با حضور نمایندگان چند کشور برگزار شد، ارزهای دیجیتال از جمله موضوعات داغ موجود در دستور جلسات بود. یکی از پروپوزال‌ها از جانب Leonid Petukhov رییس IPA بود که می‌گفت بدنه دولت به شکلی جدی برای ایجاد یک مرکز مالی در مرز بین چین و روسیه در حال تصمیم‌گیری است.

Petukhov به خبرنگاران گفت جزیره بولشوی اوسوریسکی که در رود امور واقع شده است، مکان اصلی است که برای این کار در نظر گرفته شده است. او همچنین گفت که این مکان برای ایجاد مرکز مالی که قبلا مشابه‌ ان در روسیه دیده نشده، از همه نظر ایده‌‌ال است و اجازه همکاری‌های زیادی را به دو کشور می‌دهد.

هدف از ایجاد این مرکز به گفته Petukhov ایجاد یک هاب بین المللی برای مبادلات ارزهای دیجیتال، سهام مربوط به صرافی‌های کریپتو و سایر بازارهای مبادله‌ای خارجی است.

در حال حاضر روسیه به دو منطقه اجرایی دیگر که به عنوان هاب مالی طراحی شده‌اند، می‌بالد. یکی از این مناطق در جزیره روسکی واقع شده و دیگری در جزیره Oktyabrsky. ساکنین این مناطق برای سود سهام کمپانی های خارجی، معاف از مالیات هستند.اگرچه یک همچین مرکزی (منطقه ازاد) برای مبادلات ارزهای دیجیتال پیش‌تر وجود نداشته است و این مرکز اولین در نوع خود خواهد بود.

این پروپوزال مشابه دیگر مناطق ازاد مانند فیلیپین است، اما یک منطقه ویژه اقتصادی برای شرکت‌های نواورانه در زمینه ارزهای دیجیتال نیز خواهد بود. به گفته یک مقام مطلع، از سال گذشته میزان سرمایه گذاری در منطقه رشد چشمگیری پیدا کرده است، جهشی که طی دو دهه گذشته بی سابقه بوده است.

روسیه در حال حاضر به صورت جدی مشغول یادگیری از این تجارب و ساخت یک منطقه مالی اختصاصی با تمرکز بر مبادلات ارزهای دیجیتال و بازار مبادلات خارجی است. با توجه به محل قرارگیری این مرکز در رز بین چین و روسیه باید منتظر ماند و دید که ایا دولت چین هم نظری در رابطه با این پروپوزال، در اینده نزدیک می دهد یا خیر.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.