روسیه هنوز به توافق کاهش تولید نفت عمل نکرده است

روسیه هنوز به توافق کاهش تولید نفت عمل نکرده است
خلاصه اخبار

وزیر انرژی روسیه گفت کشورش در ماه جاری کاهش تولید خود را سریعتر میکند و قصد دارد تا پایان مارس یا اوایل آوریل کل سهم خود را طبق توافق اوپک کاهش دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت کشورش در ماه جاری کاهش تولید خود را سریعتر میکند و قصد دارد تا پایان مارس یا اوایل آوریل کل سهم خود را طبق توافق اوپک کاهش دهد .
نواک گفت روسیه در پایان مارس یا اوایل آوریل 228 هزار بشکه نفت سهم خود را از تولیدش کم خواهد کرد .
طبق توافق اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت از ژانویه تا ژوئن، روسیه بین کشورهای غیرعضو اوپک بیشترین سهم کاهش را که 230 هزار بشکه در روز است، بر عهده دارد. این مقدار باید از سطح مبنای ماه اکتبر یعنی 11.421 میلیون بشکه در روز کم شود و تولید روسیه به 11.191 میلیون بشکه در روز برسد .

مسکو بارها اعلام کرده بود که به خاطر شرایط جوی و زمین شناسی در زمستان سرد روسیه، نمی تواند به سرعت تولیدش را تا این حد پایین بیاورد .

در اواسط ژانویه خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت که کاهش تولید این کشور خیلی آهسته پیش می رود .
نواک ماه گذشته با اشاره به سهم کاهش روسیه گفت که تا 14 فوریه 80 هزار تا 90 هزار بشکه در روز از تولیدش نسبت به ماه اکتبر کم خواهد شد. همچنین اضافه کرد که شرکت های روسی سعی می کنند روند کاهش را سریع تر کنند و تا آوریل به هدف برسند .

جمعه گذشته نواک نشستی با شرکت های نفتی روسی برگزار کرد تا در مورد کاهش تولید و موقعیتشان در بازار نفت گفتگو کنند .

نواک گفت روسیه کاملا به قولش برای کاهش تدریجی تولید پایبند است. روسیه در فوریه تولیدش را حدود 97 هزار بشکه در روز نسبت به سطح تولید اکتبر پایین آورد و تا پایان فوریه در کل 118 هزار بشکه در روز کاهش تولید داشت .