روسیه پرداخت های رمزنگاری را قانونی می کند

روسیه پرداخت های رمزنگاری را قانونی می کند

بر اساس گزارشی از رسانه محلی کومرسانت، وزارت دارایی روسیه لایحه ای را در مورد پرداخت های رمزنگاری شده در این کشور تکمیل کرده است. این سند توسط وب سایت خبری محلی بدست آمده و توسط دو منبع مختلف تایید شده است.

این لایحه در نهایت می تواند به شهروندان و سرمایه گذاران روسی رمزارز شفافیتی در مورد دارایی های دیجیتال و استخراج دیجیتال ارائه دهد. این سند که “روی جریان دیجیتال(On Digital Current)” نامیده می شود، به جنبه های ناشناخته قبلی مقررات روسیه برای این طبقه دارایی نوپا می پردازد.

از جمله این جنبه ها می توان به طبقه بندی ارز دیجیتال، چارچوب قانونی برای صدور و گردش قانونی آن در روسیه، گواهینامه ها، تجارت و موارد دیگر اشاره کرد. همانطور که کامرسانت خاطرنشان کرد، نهادهای روسی باید مجوز تجارت ارزهای دیجیتال را داشته باشند و باید از یک فرآیند شناسایی دقیق پیروی کنند.

پلتفرم‌های کریپتو برای ارائه خدمات خود در روسیه باید حداقل سرمایه را رعایت کنند. این مبلغ برای اپراتورهای صرافی حدود 40000 دلار و برای پلتفرم های معاملات دیجیتال بیش از 100000 دلار تعیین شده است.

این نهادها باید یک فرآیند «سخت‌گیرانه» را برای تطابق با مقررات روسیه، مانند ایجاد واحدهای جداگانه، گزارش‌های سالانه، کنترل‌ها و ممیزی‌های داخلی، و ثبت‌نام کامل در نهادهای تخصصی مبارزه با پولشویی (AML) تأیید کنند.

به این معنا، اگر یک صرافی رمزارز بخواهد خدمات خود را در روسیه ارائه دهد باید این فرآیند را تکمیل کند و از یک “ارگان مجاز” منصوب شده توسط دولت روسیه مجوز دریافت کند. علاوه بر این، صرافی ها باید کنترل دقیقی بر داده های کاربران خود داشته باشند.

موارد فوق می تواند برای شرکت های کوچک و برای حفظ حریم خصوصی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در روسیه دشوار باشد. داده های به دست آمده از کاربران باید روزانه نگهداری و به روز شوند.

همانطور که در لایحه مشخص شده است، به گفته کومرسانت، تنها نهادهای روسی می توانند برای ارائه خدمات خود درخواست دهند. برای اینکه صرافی های خارجی مجوز فعالیت بگیرند، باید یک نهاد تجاری در روسیه ایجاد کنند.

در همان زمان، اتباع روسیه مجاز به معامله ارزهای دیجیتال در مبادلات بین المللی هستند. به نظر می‌رسد تنظیم‌کننده‌های روسی معتقدند سیاست‌های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) برای ارائه اطلاعات خود به مقامات محلی کافی است. این رسانه به نقل از آندری توگارین، شریک مدیر شرکت حقوقی GMT Legal این مطلب را اضافه کرد:

فروش یا خرید ارزهای دیجیتال بدون شناسنامه غیرممکن خواهد بود. این اپراتور تنها از طریق بانک ها با استفاده از حساب بانکی قادر به واریز و برداشت ارزهای فیات خواهد بود.

به نظر می رسد این لایحه گامی در جهت خوب برای کاربران کریپتو در کشور باشد. با این حال، کاربران کریپتو نگرانی هایی را از سوی نهادهای روسی مطرح کرده اند. برخی معتقدند که این سند به موضوعات کلیدی نمی پردازد.

بنابراین، مردم می توانند به طور کلی از قانون دوری کنند و به سادگی به مبادلات بین المللی یا بازار سیاه روی بیاورند. استخراج کنندگان نیز باید فرآیندی مشابه معامله گران را طی کنند، زیرا روسیه انتظار دارد یک ثبت ملی برای این بخش ایجاد کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها