روسیه در مسیر حذف دلار

روسیه در مسیر حذف دلار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش راشاتودی، طبق آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک مرکزی روسیه در ماه نوامبر همچنان به بیرون کشیدن سرمایه خود از اوراق قرضه آمریکا ادامه داده و میزان ذخایر خود از این اوراق را 19.2 درصد کاهش داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا که معمولاً با 3 ماه تاخیر منتشر می‌شوند نشان داد سهم روسیه از اوراق قرضه آمریکا به 4.968 میلیارد دلار کاهش یافته است. سرمایه‌گذاری روسیه در اوراق بلندمدت 1.568 میلیارد دلار و در اوراق کوتاه‌مدت 3.4 میلیارد دلار شده است.

روسیه تا پیش از این یکی از بزرگترین دارندگان اوراق قرضه آمریکا در جهان به حساب می‌آمد، اما از ماه می 2017 با آغاز سیاست دلار زدایی مسکو در واکنش به تحریم‌های ضد روسی آمریکا، بانک مرکزی این کشور به طور مداوم میزان دارایی خود از این اوراق را کاهش داده است.

ژاپن و چین همچنان دو دارنده برتر اوراق قرضه آمریکا در جهان به حساب می‌آیند. میزان دارایی ژاپن و چین از این اوراق تا پایان ماه نوامبر به ترتیب به 1.26 تریلیون دلار و 1.063 تریلیون دلار رسید.

نظرات کاربران
  • علی علیزاده

    بنظرم این اپلیکیش کاملترین و بروز ترین در حوزه بازار سرمایه و ارزهای الکترونیکی که تا بحال دیده ام میباشد.
    خیلی از افراد بدون آموزش و مهارت در بازار سرمایه فعالیت دارند و بخاطر هزینه زیاد آموزش از آموزش منصرف شدند.پیشنهاد میکنم برای این دسته از افراد آموزش با هزینه کمتر و یا حتی رایگان گذاشته شود شاید بازار سرمایه از دست اینگونه افراد خلاص شود و بازار یه نفسی بگیرد هر چند که اصلاح عجیب بازار سیاسی و دستوری شده لذا نقش و سهم افراد بدون آموزش هم در این اصلاح بی تأثیر نیست.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
10 اسفند 1399