روسیه: ایران به دنبال بازگرداندن توازن به برجام است

روسیه: ایران به دنبال بازگرداندن توازن به برجام است
خلاصه اخبار

نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به گام دوم تهران در زمینه کاهش تعهدات برجامی، آن را گامی برای بازگرداندن توازن به برجام توصیف کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به گام دوم ایران در زمینه کاهش تعهدات برجامی، آن را اقدامی برای برقراری توازن در برجام توصیف کرد، اما ابراز امیدواریکرد سطح غنی سازی اورانیوم فراتر از پنج درصد نرود.

به گزارش خبرگزاری «تاس» «میخائیل اولیانف» نماینده دائم روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واقع در وین، یکشنبه در حساب توییتری خود نوشت: «ایران سطح غنی سازی اورانیوم را افزایش داده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تأیید و اندازه گیری این سطح جدید نیاز به زمان دارد. امیدوارم که این سطح غنی سازی از 5 درصد بالاتر نرود.»

اولیانوف در ادامه اظهاراتش ادعاهای کشورهای غربی را که تلاش ایران برای غنی‌سازی اورانیوم را به «اشاعه هسته‌ای» تعبیر می‌کنند، رد کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران نیز امروز با بیان اینکه تا چند ساعت دیگر فرآیند غنی سازی بالای 3.67 درصد شروع می‌شود، گفت: «بازرسان آژانس از فردا می‌توانند این موضوع را تأیید کنند.»

به گزارش خبرگزاری تاس، میخائیل اولیانف در ادامه توییت خود نوشت: «این تنها پیامی دیگر از سوی  تهران است مبنی بر آنکه این کشور انتظار دارد توازن به برجام بازگردانده شود.»

برچسب‌ها