روز خوب بورس‌های جهانی

روز خوب بورس‌های جهانی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، معاملات روز سه‌شنبه بازارهای سهام به لطف باز شدن بیش‌تر درهای بانک‌های مرکزی جهان به روی سیاست‌های انبساطی و افزایش امیدها به کاهش تنش تجاری بین چین و امریکا که به دنبال تمدید ۹۰ روزه معافیت‌های تحریمی شرکت هواوی تقویت شد، شاهد سبزپوشی بیش‌تر نمادها بود.صعود امروز، یکی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، معاملات روز سه‌شنبه بازارهای سهام به لطف باز شدن بیش‌تر درهای بانک‌های مرکزی جهان به روی سیاست‌های انبساطی و افزایش امیدها به کاهش تنش تجاری بین چین و امریکا که به دنبال تمدید ۹۰ روزه معافیت‌های تحریمی شرکت هواوی تقویت شد، شاهد سبزپوشی بیش‌تر نمادها بود.
صعود امروز، یکی از بهترین عملکردهای شاخص‌های بورسی در چند هفته اخیر محسوب می‌شود که به دلیل مسایل مختلفی چون جنگ تجاری بین امریکا و چین، کاهش رشد اقتصادی کشورهای صنعتی و مساله برگزیت عموما در روزهای گذشته با ریزش بسته شده‌اند.
در امریکا، مهم‌ترین شاخص بورس وال استریت یعنی “داو جونز اینداستریال اوریج” با جهش یک درصدی در سطح ۲۶ هزار و ۱۳۵.۷۹ واحدی بسته شد و در اروپا شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با جهش مشابه ۱ درصدی و ایستادن در سطح ۷۱۸۹.۶۵ واحدی به کار خود خاتمه داد.
اکنون معامله‌گران منتظر سخنرانی این هفته جروم پاول- رییس بانک مرکزی امریکا – هستند تا مشخص شود تغییری در نظر وی برای کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر ایجاد شده است یا خیر. جفری هالی- تحلیل‌گر ارشد بازار در موسسه “اواندا” – در این باره گفت: اعضای هیات مدیره بانک مرکزی امریکا کاملا با یکدیگر درخصوص کاهش نرخ بهره هم‌عقیده نیستند. برخی خواهان حفظ نرخ بهره در سطح کنونی و برخی خواهان کاهش ۰.۲۵ درصدی ان هستند. در صورتی که پاول در سمت طرفداران حفظ نرخ بهره قرار گیرد اخر هفته بدی برای بورس‌ها رقم خواهد خورد.
در اسیا، شاخص بورس سیدنی استرالیا ۰.۶ درصد و شاخص‌های بورسی سنگاپور، سیول کره جنوبی و تایوان همگی ۰.۳ درصد افزایش یافتند. شاخص ” نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با ۰.۴ درصد افزایش تا پایان معاملات اولیه به ۲۰ هزار و ۶۴۲.۷۲ واحد رسید و شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ بدون تغییر نسبت به روز قبل در سطح ۲۶ هزار و ۲۸۴.۱۸ واحدی باقی ماند. شاخص “شانگهای کامپوزیت” با صعود ۰.۱ درصدی خود را به سطح ۲۸۸۶.۸ واحد رساند.
هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۵ سنت کاهش به ازای ۵۶.۱۶ دلار و هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱ سنت افزایش به ازای ۵۹.۷۵ دلار مبادله شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.