روح حاکم بر تحول بودجه، رفع تبعیض است

روح حاکم بر تحول بودجه، رفع تبعیض است

به گزارش سیگنال به نقل از شبکه خبر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خانه ملت، آقای محمدباقر قالیباف شب گذشته در برنامه تلویزیونی حماسه ماندگار به مناسبت واقعه ششم بهمن ماه سال 1360 آمل؛ ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، امام خمینی (ره) و ایام دهه فجر، گفت: واقعه 1360 آمل نمادی از مقاومت مردم و حضور آن‌ها در همه صحنه هاست، همان چیزی که امروز کمتر به آن توجه شده است. وقتی از واقعه ششم بهمن آمل یاد می‌کنیم نشان می‌دهد باور‌های انقلاب ما برخواسته از مکتب اهل بیت و قرآن است و اینکه مردم چگونه از انقلاب دفاع کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شهر هزار سنگر آمل دارای چهره‌های بزرگ روحانیت همچون حضرت آیت الله حسن زاده آملی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله میرزاهاشم آملی است که در دوران جنگ در کنار رزمندگان لشگر 25 کربلا بودند، از این رو یاد همه شهدای این استان و 40 شهید و یک شهیده طاهره واقعه ششم بهمن سال 1360 آمل را گرامی می‌داریم.

وی یادآور شد: تاریخ نشان داده مردم مازندران و جوانان آن‌ها در هر مقطعی در صحنه حضور پیدا کردند و جوانان و مردم عزیزما باید بدانند از جای جای غرب کشور، کوه‌های سربه فلک کشیده کردستان تا دهانه فاو در منتهی الیه جنوب کشور نمادی از رشادت‌های مردم مازندران در طول دفاع مقدس است. شهید ابوعمار، طوسی، نوبخت، حاج نصیر، نیارکی از شهدای این خطه هستند؛ که بر روح مطهر آن‌ها درود می‌فرستیم و همچنین علمایی، چون شهید هاشمی نژاد که از اهالی خطه مازندران بودند و در خراسان حضور داشتند و به دست منافقین شهید شدند.

آقای قالیباف ادامه داد: این رشادت‌ها از دوران دفاع مقدس تا امروز و شهادت مدافعان حرم ادامه داشته و شهدای مدافع حرم نیز نماد مقاومت و شهامت مردم عزیز این استان هستند.

رئیس قوه مقننه در ادامه اظهار کرد: زمانی که ما به مردم اعتماد کردیم و به آن‌ها فرصت دادیم تا در صحنه‌های مختلف حضور پیدا کنند مثل دوران دفاع مقدس، مردم در صحنه حاضر شدند و ایفای نقش کردند، اما هرجا که از طرف مسئولین غفلت شد و اجازه حضور به مردم داده نشد، ما آسیب دیدیم.

آقای قالیباف با بیان اینکه انقلاب ما عجین شده با نیرو‌های مردمی و جوان است، گفت: سردار شعبانی همین جانباز عزیزی که به دلیل ابتلا به ویروس منحوس کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد در واقعه ششم بهمن سال 1360 فرمانده سپاه آمل بود، در آن زمان شهید شعبانی جوانی بیست و اندی ساله بود که در مقابل دشمن ایستاد و این افتخار را آفرید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جوانان پیشتاز و پیش آهنگ همه حرکات بودند و امروز در زمینه‌های مختلف به ویژه در حوزه مشکلات اقتصادی نیازمند آن هستیم تا از ظرفیت مردم و جوانان خلاق، متعهد و با علم و دانش استفاده کنیم. این فرصت ما را از سختی نجات می‌دهد، اما یکی از مشکلات ما این است که اقتصاد ما دولتی است و در جایی هم که اقتصاد غیردولتی است فی الواقع شبه دولتی است، بنابراین ما باید با استفاده از تجربه گذشته، فرصت‌ها را فراهم کنیم.

آقای قالیباف با بیان اینکه یکی ازسیاست‌های قطعی مجلس یازدهم ایجاد فرصت برای مردم در موقعیت‌ها و عرصه‌های مختلف است تا به مشکلاتشان پایان دهند، گفت: ما در مجلس برای همه استان‌های کشور از جمله استان مازندران رویکرد محرومیت زدایی، توجه به معیشت، سلامت، اشتغال و تولید را اتخاذ کردیم و به خصوص در بودجه سال 1400 و برای برنامه هفتم توسعه مصمم هستیم تا گام‌های جدی برداشته شود، زیرا اگر فرصتی به مردم ندهیم و رویکرد‌ها را اصلاح نکنیم فرصت‌ها به تهدید تبدیل می‌شود.

وی یادآور شد: فرصت‌های بزرگی در استان مازندران وجود دارد که بعضا متاسفانه به تهدید تبدیل شده است، یکی از چالش‌های مردم و این استان در حوزه آب، کشاورزی، آب‌های سطحی، زباله و آسیب جنگل‌ها است که باید به آن‌ها بپردازیم. مردم مازندران به مهمان نوازی شهره هستند و بخش عمده‌ای از مردم کشور برای گردشگری به این استان سفر می‌کنند لذا از این فرصت باید استفاده شود، اما به خاطر سوءمدیریت در این زمینه مشکلاتی به وجود آمده است.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: این مشکلات قابل حل شدن است منتها نیازمند برنامه ریزی دقیق و فرصت سازی برای مردم و جوانان است، مجلس در برنامه ریزی‌های خود این رفع تبعیض‌ها را از بین می‌برد، روح حاکم بر تحول بودجه 1400 در مجلس نیز رفع تبعیض است و اولویت را به مناطق محروم داده ایم، نباید اجازه دهیم که محرومیت‌ها زیر سایه فضای سبز مازندران دیده نشود.

آقای قالیباف تصریح کرد: نماینده‌های استان در مجلس به همه موضوعات توجه دارند و در بودجه سال 1400 تلاش می‌کنیم با رفع تبعیض مشکلات روستا‌های دوردست، حاشیه نشینی، مسائل بخش تولید، معیشت و سلامت مردم را مرتفع کنیم و در برنامه هفتم توسعه نیز فرصت‌هایی را فراهم کنیم تا از ظرفیت‌های توسعه‌ای این استان استفاده شود.