رمزارزها برای رفع مشکلات مبادلات مالی کشور مناسب نیستند

رمزارزها برای رفع مشکلات مبادلات مالی کشور مناسب نیستند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، استفاده از رمزارزها برای رفع مشکلات مبادلات مالی کشور اگرچه رمزارز‌ها همچنان در مبادلات بین‌المللی و تبادلات مالی جهان و مخصوصا مبادلات رسمی به‌طور گسترده‌ استفاده نمی‌شوند، باید در نظر گرفت که مدت زمان زیادی از تولد این تکنولوژی نوظهور سپری نشده است و این تکنولوژی همچنان در […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

استفاده از رمزارزها برای رفع مشکلات مبادلات مالی کشور

اگرچه رمزارز‌ها همچنان در مبادلات بین‌المللی و تبادلات مالی جهان و مخصوصا مبادلات رسمی به‌طور گسترده‌ استفاده نمی‌شوند، باید در نظر گرفت که مدت زمان زیادی از تولد این تکنولوژی نوظهور سپری نشده است و این تکنولوژی همچنان در مسیر پیشرفت و تکامل قرار دارد. ورود شرکت‌های بزرگ همانند فیسبوک و تلگرام به حوزه‌ی رمزارزها و مواجه با مشکلات قانون‌گذاری نشان دهنده‌ی آغاز به‌کارگیری این تکنولوژی در جریان اصلی تبادلات پولی جهان است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقش ارز‌های دیجیتال در تامین سرمایه گفت:

ارز‌های دیجیتال در اندازه و حجمی نیستند که بتوانند مشکلی از کشور را حل کنند و جایگزین مبادلات بانکی شوند، بلکه هم‌اکنون در مقیاس پایین به صورت خرید‌های خانگی و کوچک مبادله می‌شوند. هدایت الله خادمی

اظهارات خادمی در مقابل نظر دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور مطرح می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، ابوالحسن فیروزآبادی، در سال گذشته اعلام کرده بود که رمزارزها راهکار حل مشکل نقدینگی و تبادلات ارزی کشور هستند.

مقایسه‌ی بازار رمزارزی با مبادلات بین المللی و بازار بورس

بر اساس گزارش گمرک ایران، مجموع صادرات و واردات ایران در طول سال گذشته(در سال ۱۳۹۷) حدود ۸۷ میلیارد دلار بوده است. از مجموع این رقم، سهم صادرات ۴۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار و سهم واردات ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.

بر اساس اطلاعات اعلام شده ارزش واردات کالا به ایران در هر روز ۱۱۶,۷۱۲,۳۲۸ دلار تخمین زده می‌شود، در حالی که بر اساس داده‌های وب‌سایت Coinmarketcap کل ارزش معاملات در بازار رمزارزی در روز ۱۵ اکتبر ۵۳,۳۵۵,۶۱۵,۷۴۳ دلار اعلام شده است. ارزش معاملات بیت کوین نیز در همین روز ۱۴,۸۶۵,۲۵۱,۱۲۷ دلار اعلام شده است.

سازمان بورس و اوراق بهادار عهده‌دار نظارت و عملیات بازار اوراق بهادار ایران است. بر اساس اطلاعات اعلام شده توسط شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، ارزش معاملات بورس در روز ۱۵ اکتبر سال جاری ۱۱,۳۰۶,۶۷۸,۰۴۷,۲۱۳,۸۲۰ ریال معادل ۹۸,۳۱۹,۰۱۷,۸۰۱ دلار اعلام شده است.

نمودار حجم معاملات بورس ایران – بهمن ۹۵ تا مهر ۹۸
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.