رقابت منفی تولیدکنندگان سیمان برای صادرات 9 اردیبهشت 98

رقابت منفی تولیدکنندگان سیمان برای صادرات 9 اردیبهشت 98
خلاصه اخبار

تقویت بازارهای داخلی از طریق ایجاد تحرک در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی می تواند تا حدود زیادی به صنایع فولادی کشور کمک کند.

به گزارش سیگنال به نقل از معدن24، در سال 98 با چالش تحریم مواجهیم و این امر می تواند برای صادرت مشکلاتی ایجاد کند در حالی که با توجه به مازاد تولید محصولات فولادی ، توسعه صادرات یک ضرورت است . در این شرایط به نظر می رسد ، تقویت بازارهای داخلی از طریق ایجاد تحرک در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی می تواند تا حدود زیادی به صنایع فولادی کشور کمک کند.

ذوب آهن اصفهان در سال گذشته با وجود کمبود مواد اولیه و دیگر مشکلات سال موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشت.

دراین سال یکی از سه رکورد تولید سالیانه تاریخ ذوب آهن اصفهان با تولید 2 میلیون و 400 هزارتن با دو کوره بلند به ثبت رسید.

رکوردهای قبلی مربوط به سال 1389 با سه کوره بلند و سال 1393 با دوکوره بلند است.

این شرکت برای سال 98 تولید 3 میلیون و 50هزار تن چدن را برنامه ریزی کرده است که از این میزان حدود 300هزار تن آن به صورت چدن خام و مابقی به صورت محصولات فولادی خواهد بود.

برای سال 98 پیش بینی بر آن است که این شرکت حدود 1 میلیون تن صادرات داشته باشد و باقی تولید دربازار داخلی عرضه شود.


این شرکت در سال جدید بیشتر به سمت تولید محصولات صنعتی و با ارزش افزوده بالاتر می رود.

همچنین تولید انواع ریل از جمله راه آهن، مترو، معدن و… در دستور کار قرار دارد تا به صورت انبوه تولید داشته و نیاز کشور در این بخش به صورت کامل پوشش داده شد.

ذوب آهن در کنار این موارد در حوزه تولید محصولات صنعتی نیز ورود می کند.
ارزش فروش انجام شده محصولات ذوب آهن در سال گذشته بیش از 8 هزار میلیارد تومان است. در این راه در بخش فروش رکوردهای فوق العاده خوبی ثبت شد و رکورد فروش ماهیانه 1200 میلیارد تومان نیز شکست و موفق شدیم تعداد کانال های توزیع را افزایش دهیم و محدودیت هایی که در این زمینه داشتیم تقریباً برطرف شود و مشتریان جدیدی وارد چرخه محصولات شرکت شدند . در اثر این تلاش ها ، تعهدات شرکت به حدود بالای 300 هزار تن رسید که با توجه به وضعیت فعلی عدد مطلوبی به شمار می رود.

در بخش صادرات با وجود همه محدودیت هایی که در بازارهای بین المللی وجود داشت به عدد بیش از 900 هزار تن صادرات محصولات فولادی و 275 هزار تن انواع محصولات فرعی دست پیدا کردیم .
همچنین حدود 30 هزار تن انواع میلگرد BS به بازارهای جدید صادر شد.

در سال گذشته کسب عنوان صادر کننده نمونه ملی برای چندمین مرتبه توسط شرکت رقم خورد که ثمره تلاش همکاران در بخش های مختلف شرکت است.

صادرات به سه بازار جدید ترکیه،سوریه و سریلانکا انجام شد که شرایط مناسب تری را در بازارهای صادراتی به وجود می آورد. تمدید گواهی نامه های کرز و CE صورت گرفت که شرایط مناسب تری را برای صادرات آتی شرکت هموار کرد.

انعقاد تفاهم نامه با بانک مسکن برای اولین بار و در شهر شیراز از دیگر دستاوردهای شرکت در سال گذشته است.

منبع: madan24

برچسب‌ها