رفع خطر 24 میلیارد دلاری MATIC توسط پالیگان

رفع خطر 24 میلیارد دلاری MATIC توسط پالیگان

شبکه مقیاس‌پذیری لایه دو مبتنی بر اتریوم، Polygon آسیب‌پذیری را برطرف کرده است که ارزش تقریباً ۲۴ میلیارد دلاری توکن مادری MATIC آن را در معرض خطر قرار داده است.

طبق یک پست وبلاگی در 29 دسامبر از Polygon، آسیب‌پذیری «بحرانی» در قرارداد جنسیس اثبات سهام (PoS) شبکه برای اولین بار توسط دو هکر Whitehat در 3 و 4 دسامبر از طریق امنیت بلاک چین و پاداش باگ مشخص شد.

این آسیب پذیری بیش از 9.27 میلیارد MATIC را در معرض خطر قرار داده است که در زمان نگارش این مقاله حدود 23.6 میلیارد دلار ارزش دارد که این رقم نشان دهنده اکثریت قریب به اتفاق 10 میلیارد عرضه توکن است.

بر اساس گزارش Immunefi، هکر Whitehat “Leon Spacewalker” اولین کسی بود که در مورد حفره امنیتی در 3 دسامبر گزارش داد و با 2.2 میلیون دلار استیبل کوین برای تلاش های خود پاداش خواهد گرفت، در حالی که دومین هکر ناشناس که “Whitehat2” نامیده می شود با دریافت 500000 MATIC (1.27 میلیون دلار) از Polygon، این حفره امنیتی را گزارش خواهد کرد.

یکی از بنیانگذاران Polygon، Jaynti Kanani بر توانایی شبکه برای رفع سریع باگ بحرانی تاکید کرد و در پست وبلاگ اشاره کرد که:

«آنچه مهم است این است که این آزمونی برای انعطاف پذیری شبکه ما و همچنین توانایی ما برای اقدام قاطع تحت فشار بود. با توجه به اینکه چقدر در خطر بود، معتقدم تیم ما با توجه به شرایط بهترین تصمیمات ممکن را گرفته است.»

طبق داده‌های Coingecko، قیمت MATIC 2.45 دلار است و علیرغم رکود فعلی در دارایی‌های ارزهای دیجیتال در این ماه، 35.1 درصد در 30 روز گذشته افزایش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.