رفتار عجیب بازار سکه در اولین روز هفته

رفتار عجیب بازار سکه در اولین روز هفته
خلاصه اخبار

رئیس کمیسیون تخصصی سکه و طلا گفت: بازار سکه و طلا بر خلاف پیش‌بینی‌ها نسبت به تمدید مهلت ایران برای عضویت در FATF واکنش مثبت نشان نداد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، کشتی‌آرای به رفتار خارج از انتظار بازار اشاره کرد و گفت: بازار سکه و طلا بر خلاف پیش‌بینی‌ها نسبت به تمدید مهلت ایران برای عضویت در FATF واکنش مثبت نشان نداد.
به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس کمیسیون تخصصی سکه و طلا با بیان این مطلب گفت: امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۱۴ دلار کاهش قیمت به ۱۳۲۸ دلار رسید و برخلاف پیش‌بینی‌ها بازار واکنش مثبت به تمدید مهلت ایران برای عضویت در FATF واکنش مثبت نشان نداد و قیمت‌ها نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.
وی تصریح کرد: امروز در بازار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید به نرخ ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز با ۵ هزار تومان افزایش نسبت به روز پنجشنبه گذشته به ۸۳۰ هزار تومان رسید و دادوستد شد.
برخی صرافان نیز معتقدند بلاتکلیفی پالرمو سبب شده است بازار واکنشی نسبت به تمدید مهلت ایران برای پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف نشان ندهد.
وی درباره میزان حباب سکه گفت: حباب سکه همانند روزهای گذشته برابر با ۳۷۰ هزار تومان است.
وی بیان کرد:‌هر مثقال طلا به عنوان مبنای تعیین قیمت از یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۴۰ هزار کاهش یافته و هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز اکنون ۴۲۵هزار تومان دادوستد می‌شود.
وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد در ادامه روز شاهد نوسانات جدی رو به صعود قیمت‌ها ‌باشیم.
کشتی‌آرای عنوان کرد: دادوستدها روال خود را دارد اما سکه‌های تمام‌بهار آزادی تقریبا با خرید کمتری مواجه هستند.