رشد ۹۱ درصدی سپرده‌های موثر روستایی پست‌بانک ایران

رشد ۹۱ درصدی سپرده‌های موثر روستایی پست‌بانک ایران

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران ، بهزاد شیری اظهار داشت: با توجه به حضور گسترده پست بانک ایران در روستاها از طریق بیش از 5 هزار و 700 باجه خدمات بانکی روستایی در سراسر کشور ، تا پایان مدت ذکر شده 10/5 میلیون انواع حساب قرض الحسنه جاری ، قرض الحسنه پس انداز ، سرمایه گذاری کوتاه مدت و سرمایه گذاری بلند مدت در مناطق مذکور برای روستائیان افتتاح شده که این تعداد نسبت به شش ماهه سال 1399 از 11 درصد رشد برخوردار بوده است.

شیری افزود: سرانه سپرده های روستایی نیز در مدت یاد شده نسبت به دوره قبل ، 83 درصد رشد را نشان می دهد که بیانگر تمایل بیش از پیش مردم به سپرده گذاری و تعمیق خدمات مالی از طریق پست بانک ایران است.

مدیر عامل پست بانک ایران تصریح کرد : در حالیکه تا سال 1397 در مجموع مبلغ 11 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در روستا ها پرداخت شده بود ، این مبلغ تا پایان شهریور ماه امسال به 22 هزار میلیارد ریال افزایش یافت که این میزان تسهیلات زمینه ایجاد اشتغال برای 43 هزار نفر را فراهم کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.