رشد ۶۳٪ پولکادات؛ توکن DOT به جایگاه چهارمین رمز ارز برتر راه یافت

رشد ۶۳٪ پولکادات؛ توکن DOT به جایگاه چهارمین رمز ارز برتر راه یافت

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

از زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC از ریپل به دلیل تخلفات آن شکایت کرد، دو ارز پولکادات و ریپل در جهت‌های مختلف حرکت کرده‌اند

اوج گرفتن قیمت پولکادات همچنان ادامه دارد. توکن اصلی پروتکل پولکادات، DOT با افزایش قیمتی 63 درصدی در هفته گذشته در حال انتشار این خبر به قیمت 15.02 دلار معامله می‌شود.

دو روز قبل، برای اولین بار ارزش بازار این ارز دیجیتال از مرز 10 میلیارد دلار عبور کرد. در حال حاضر طبق اطلاعات وبسایت Coinmarketcap حجم بازار پولکادات به مبلغ 13.5 میلیارد دلار رسیده است و در این لیست با پشت سر گذاشتن ریپل، جایگاه چهارم برترین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار را از آن خود کرده است.

هم‌اکنون بیت کوین با 696 میلیارد دلار در رتبه اول، اتریوم با 138 میلیارد دلار و تتر با 24 میلیارد دلار در رتبه‌های دوم و سوم بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارند.

پولکادات توسط گوین وود (Gavin Wood) و جوتا استینر (Jutta Steiner) با استفاده از تکنولوژی Parity طراحی شد؛ که در اواخر سال 2019، پروژه‌های بر بستر اتریوم آن (با باقی ماندن به عنوان کلاینت parity شبکه اتریوم) به پولکادات منتقل شدند.

معرفی کامل شبکه پولکادات (Polkadot) و توکن کاربردی DOT!

پولکادات پروتکلی است که می‌تواند بلاکچین‌های مختلف را به هم متصل کند. توکن DOT، هم برای رای دادن در مسائل حکومتی شبکه و هم برای ساختن Parachainها استفاده می‌شود.

این توسعه‌ها در حالی در شبکه پولکادات در حال گسترش است که بازارهای معاملات ریپل از سوی دیگر در حال کند شدن هستند.

xrp price

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ماه دسامبر 2020 شکایت 1.3 میلیارد دلاری خود را علیه آزمایشگاه ریپل، برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse) و کریس لارسن (Chris Larsen) مدیران ارشد ریپل مطرح کرد.

طبق گزارشات کمیسیون SEC، توکن XRP اوراق بهادار به شمار می‌آید؛ سه متهم نامبرده، به میزان قابل توجهی از این ارز دیجیتال دسترسی داشته‌اند و در طول چند سال اخیر حجم زیادی از آن را به فروش رسانده‌اند.

از زمان اعلام شکایت کمیسیون SEC، ریپل و XRP با موج خبرهای بد روبرو بوده‌اند. در همین هفته موسسه سرمایه گذاری Grayscale اعلام کرد که صندوق XRP خود را منحل می‌کند. همچنین به دنبال حذف این توکن در صرافی‌های شناخته شده، صرافی Kraken نیز معاملات این دارایی دیجیتال را در تاریخ 30 ژانویه (10 بهمن) متوقف خواهد کرد.

توقیف معاملات در صرافی کراکن که از ساعت 1 بامداد روز 30 ژانویه آغاز می‌شود، و تنها کاربران ساکن ایالات متحده آمریکا را شامل خواهد شد. ساکنین سایر کشورها همچنان قادر به خرید و فروش توکن XRP در این صرافی خواهند بود.

با توقیف معاملات در اکسچنج کراکن، این صرافی به آخرین صرافی تبدیل خواهد شد که در آمریکا خرید و فروش XRP را تعلیق یا توقیف کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار از Ripple Labs مدعیست که این توکن، در دسته‎بندی اوراق بهادار قرار دارد. در 7 روز گذشته قیمت توکن XRP حدود 10% کاهش داشته است. هم اکنون این ارز به قیمت 0.28 دلار خرید و فروش می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.