رشد ۵۲ درصدی صادرات ایران به اندونزی

رشد ۵۲ درصدی صادرات ایران به اندونزی
خلاصه اخبار

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا گفت: صادرات کشور ما به اندونزی در 9 ماهه امسال با رشد 52 درصدی به 590 میلیون دلار رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا گفت: صادرات کشور ما به اندونزی در ۹ ماهه امسال با رشد ۵۲ درصدی به ۵۹۰ میلیون دلار رسید.
به گزارش تجارت‌نیوز، از سازمان توسعه تجارت ایران؛ «انور کمری» ادامه داد: صادرات ایران در ۹ ماهه امسال از نظر وزنی ۲۰ درصد نسبت به دوره مشابه پارسال رشد کرد.
وی افزود: در صدر اقلام صادراتی فلزات معمولی شامل آهن و فولاد به ارزش ۳۸۹ میلیون دلار قرار دارد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۱۱۲ درصدی داشته است.
کمری اضافه کرد: محصولات شیمیایی با ۲۰ میلیون دلار و محصولات پلاستیکی با هفت میلیون دلار در رده‌های بعد قرار می‌گیرد.
وی افزود: در هشت ماه گذشته نیز افزایش صادرات محصولات نباتی، مواد غذایی و فرش نسبت به دوره مشابه پارسال رخ داد.
کمری گفت: بازار بزرگ اندونزی ظرفیت زیادی برای پذیرش محصولات ایرانی دارد و در صورت تمرکز بیشتر بر این بازار و برداشتن موانع پیش رو می‌توان افزایش چشمگیر صادرات غیرنفتی به بازار بزرگ‌ترین اقتصاد جنوب شرق آسیا را شاهد بود.
بر اساس این گزارش، مشکلات مربوط به حمل‌ونقل دریایی از مهمترین موانع کنونی است که در صادرات بعضی محصولات از جمله سوخت‌ها و روغن‌های معدنی و قیری، با وجود تقاضا در بازار خلل ایجاد می‌کند.