رشد ۲۹۶ درصدی ارزش بازار بانک ملت

رشد ۲۹۶ درصدی ارزش بازار بانک ملت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، دکتر محمد بیگدلی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این بانک افزود: بانک ملت در ابتدای سال گذشته، سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۰ خود را در ۹ محور تدوین و براساس آن حرکت کرد و تا سال ۱۴۰۰ نیز فعالیت خود را در چارچوب همین سند ادامه خواهد داد. […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، دکتر محمد بیگدلی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این بانک افزود: بانک ملت در ابتدای سال گذشته، سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۰ خود را در ۹ محور تدوین و براساس آن حرکت کرد و تا سال ۱۴۰۰ نیز فعالیت خود را در چارچوب همین سند ادامه خواهد داد. وی این محورها را شامل سرآمدی در سودآوری پایدار و باکیفیت، بهبود اثربخشی اعتباری، پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال، نقش‌آفرینی در اقتصاد مقاومتی، مشتری‌مداری با رویکرد توسعه محصول، بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارزی، چابک‌سازی و مهندسی مجدد فرآیندها، تعالی منابع انسانی و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی ذکر کرد و گفت: با وجود نوسانات شدید نرخ تورم و میزان نقدینگی کشور در سال گذشته و همچنین فراربودن سپرده‌ها از بانک‌ها و رشد مضاعف بازارهای موازی، بانک ملت با مدیریت هوشمندانه علاوه‌بر حفظ منابع پیشین، بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد ریال در سال مالی ۹۷ منابع جدید جذب کرده است. وی با اشاره به رشد ۱۸ درصدی سپرده‌های بانک ملت در سال ۹۷ همچون سال ۹۶، تاکید کرد: با این وجود، سهم سپرده‌های غیرهزینه‌زا از کل سپرده‌ها از ۲۲ درصد در سال ۹۶ به ۲۹ درصد در سال ۹۷ افزایش یافته است. به گفته وی، با تشکیل کمیته مدیریت هزینه و همدلی و همراهی کارکنان بانک ملت در اجرای تصمیمات این کمیته، ضمن رعایت نرخ‌های مصوب بانک مرکزی در جذب منابع، سپرده‌های غیرهزینه‌زای این بانک ۷/ ۵۷ درصد و سپرده‌های هزینه‌زا ۸ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته، ضمن اینکه رشد سپرده‌ها بیانگر روان بودن فرآیندها و نشانه اعتماد عمومی به این بانک است. مدیرعامل بانک ملت، با بیان این نکته که ساختار و سازماندهی منابع این بانک به‌گونه‌ای است که یکی از باکیفیت‌ترین منابع نظام بانکی کشور را در اختیار دارد، ادامه داد: در پی اتخاذ سیاست مدیریت هزینه و با اقدامات صورت گرفته درحوزه مدیریت نقدینگی، قیمت تمام‌شده پول در این بانک طی سال گذشته ۷۵/ ۱درصد کاهش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها